Bekunis, bağırsak mukozasına doğrudan etki eden ve bağırsak hareketleriyle birlikte içeriğin geçiş hızını artıran bir ilaçtır. Ek olarak Bekunis ilacının elektrolit ve su salgılanmasını engellediği söylenebilir. Günümüzde sıkça kullanılan Bekunis fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Son ilaç zamlarıyla birlikte güncel fiyatı şimdi öğrenin!

Bu içerikte fiyatlara ek olarak ilaca dair bazı bilgilere de yer bulabileceksiniz. Bekunis günde kaç defa kullanılır sorusunu bu anlamda yanıtladık. Ayrıca Bekunis nedir, ne için kullanılır gibi tüm merak edilenleri cevaplıyoruz.

Bekunis ilaç fiyatı, Sağlık Bakanlığı tarafından sabitlenen döviz kuru ve ilaç üreticilerinin maliyetlerine göre belirlenir. Kabızlık ilacı Bekunis fiyatı ne kadar oldu? İşte Bekunis 3 mg 5 mg kaplı tablet fiyatları…

Bekunis Tablet Fiyatlarına Zam Geldi!

Bekunis, Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretilen, kabızlık problemini gidermeye yönelik olarak doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bekunis fiyat 2024 yılının ilk döneminde gelen ilaç zamlarıyla birlikte %25 oranında artırıldı! Bekunis eczane fiyatı olarak ifade edilebilecek bu fiyatlar hastaları yakından ilgilendiriyor.

Bekunis 3 mg 5 mg fiyatları, diğer ilaçlara kıyasla daha düşük olsa da zamların gelmesi, tüketicilerin cebini yakıyor. Bekunis reçetesiz fiyatı dahil olmak üzere tüm seçenekleri sizler için inceledik.  İşte Bekunis kabızlık ilacı fiyatı listesi…

Önerilen içerik: Dize Yapılan İğne Fiyatları

Bekunis Fiyat 2024: (Eczane) 3 Mg – 5 Mg Tablet

Bekunis eczane fiyatları, tüm Türkiye için aynı olacak şekilde belirleniyor. Eczaneler arasında herhangi bir fiyat farklılığı olmadığı gibi %25'lik zam oranları da Türkiye genelinde yansıtılmıştır.
Bekunis eczane fiyatları, tüm Türkiye için aynı olacak şekilde belirleniyor. Eczaneler arasında herhangi bir fiyat farklılığı olmadığı gibi %25’lik zam oranları da Türkiye genelinde yansıtılmıştır.

Bekunis fiyatları 2024 yılında gelen zamlar doğrultusunda artırılmıştır. Sabitlenen döviz kurunun %25 oranında yükseltilmesi, beraberinde ilaç üretim şirketlerinin maliyetlerini artırdığından dolayı bu doğrudan fiyat etiketlerine  yansıdı. Bekunis tablet fiyatında da benzer oranlarda bir artış olduğunu görüyoruz.

Bekunis fiyat 2024 bilgileri güncel zam oranlarıyla birlikte aşağıdaki gibidir:

 • Bekunis 3 MG – 5 MG Kaplı Tablet Fiyatı: 92,01 TL

Sindirim sistemi ve metabolizma kategorisinde gösterilen ilaç, doktorlar tarafından sıkça reçete edildiğinden dolayı hastalar açısından fiyatı çok önemlidir. Bekunis müshil ilacı fiyatı eczane seçenekleri için devam edelim…

1- Bekunis 3 Mg 5 Mg Fiyatı

Bekunis ilacının film kaplı tablet formatında tek bir ilacı bulunur. İçerisinde 3 mg Sennosid B ve 5 mg Bisakodil içeren ilaç, kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılmaktadır.

Uzun süreli kullanım, ek olarak başka problemlere yol açabileceğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünde ilacı kullanınız.

Bekunis fiyatları, ilaç fiyatlarına gelen zam sonrasında her ne kadar artmış olsa da diğer ilaçlara kıyasla uygun fiyatlıdır diyebiliriz. Bekunis hap fiyatlarının güncel halini ise sizler için inceledik…

Kabızlık ilacı Bekunis fiyatı 2024 yılı için aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

 • Bekunis kabızlık ilacı fiyatı zam öncesinde 75 TL civarındaydı.
 • Güncel Bekunis 30 draje fiyatı ise 92,01 TL olarak belirlenmiştir.

Önerilen içerik: Excipial Krem Fiyatı

2- Bekunis Eczane Fiyatı

Kabızlık problemine çözüm olarak kullanılan Bekunis ilacının içerisindeki etken maddeler, temel olarak dışkının yumuşatılarak dışarıya atılmasını sağlar. Ancak kullanımda dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunuyor.

Ayrıca Bekunis fiyatları tüm eczaneler için aynıdır. Yani satış noktaları arasında herhangi bir fiyat farklılığı bulunmamaktadır.

3- Bekunis Reçetesiz Fiyatı

Ülkemizde pek çok ilaç için reçeteli ve reçetesiz fiyatlar arasında belirgin farklılıklar yoktur. Ancak Bekunis reçetesiz fiyatı hakkında da araştırmalar yapılmaktadır. Bekunis reçeteli fiyatları, genel anlamda SGK kapsamında belirlenen oranlar dahilinde daha indirimlidir. Ancak bu içerikte yer alan fiyat bilgileri, reçetesiz fiyatını ifade etmektedir.

Bekunis fiyatları reçetesiz olarak aşağıdaki gibidir:

 • Bekunis reçetesiz fiyatının 92,01 TL olduğunu söyleyebiliriz.

NOT: Bekunis kabızlık ilacı fiyatı 2024 yılında yaşanacak ekonomik gelişmelere göre değişebilecektir. Fiyat değişikliklerini bu içerikten takip edebilir, anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önerilen içerik: Menenjit Aşısı Fiyatı

Bekunis eczane fiyatına dair güncel bilgileri inceledik. Şimdi Bekunis fiyat bilgileri haricindeki diğer detayları inceleyelim…

Bekunis Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Bekunis Ne İçin Kullanılır?
Bekunis ilacını zayıflamak için kullananlar mevcut olsa da doğru kullanım, doktor önerisiyle gerçekleşecektir. Amacı dışında ilacın kullanılmaması önerilmektedir.

Bekunis nedir, ne için kullanılır sorusu, günümüzde kabızlık sonrası ilaçla tanışan hemen her hasta tarafından sorulmaktadır.

Bekunis, içerisindeki Sennosid B ve Bisakodil gibi etken maddeleriyle, kabızlık durumunu çözmeye yardımcı olan, doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bekunis ne için kullanılır sorusunun temel yanıtı ise kabızlıktır.

Bu anlamda Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretilen Bekunis’in müshil ilacı olduğu da söylenebilir. Bağırsak problemlerine dair problemlerde uygun görülmesi halinde doktorunuz tarafından reçete edilecektir.

Ancak Bekunis fiyatı araştırmasına ek olarak hekim kontrolünde olmadan bu ilacı kullanmamanız yönündeki uyarımızı yapmak istiyoruz.

İlginizi çekebilir: Primolut Adet Geciktirici Fiyat

Bekunis Nasıl Kullanılır?

Bekunis fiyat listesi haricinde bu ilacın nasıl kullanılacağı da araştırılıyor. Bekunis tablet 3 mg 5 mg ilacına dair nasıl kullanılmasıyla ilgili güncel bilgileri aktaralım.

Kabızlık ilacı hakkında hastalar tarafından sorulan bir diğer soru ise Bekunis nasıl kullanılır oluyor. Bekunis kullanımı için aşağıdaki unsurlara dikkat ediniz:

 • Öncelikle prospektüste yazan bilgileri harfiyen uygulamadan önce doktorunuzdan detaylı bilgi almanız gerekir.
 • Bekunis ilacı, mutlaka doktor kontrolünde belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Anlaşılmayan noktada mutlaka eczacıdan yardım alınmalıdır.
 • Normal koşullarda ise Bekunis kullanımı, gece yatmadan hemen önce ağızdan günde 1 tane olacak şekilde alınarak kullanılmaktadır.
 • Kabızlık giderici olarak kullanılabilecek Bekunis, olası yan etkileriyle birlikte değerlendirilerek hekim tarafından reçete edilmeden kullanılmamalıdır.

Şimdi Bekunis fiyat bilgileri kadar önemli başka bir konuya daha değinelim: Kabızlık ilacı Bekunis ne işe yarar? İşte yanıtı…

İlginizi çekebilir: Rotarix Fiyatları

Bekunis 3 Mg 5 Mg Kaplı Tablet Ne İşe Yarar?

Bekunis tablet, fonksiyonel olarak birçok etkiyi gösterebilir. Dolayısıyla Bekunis ne işe yarar sorusunun yanıtı birden farklı olabilir. Ancak ilacın temel etkileri şu şekilde gerçekleşmektedir:

 • Bekunis 3 mg 5 mg kaplı tabletler, kabızlığı gidermede etkili bir çözüm üretir. Bağırsak hareketlerinin uyarılması ve dışkının yumuşatılıp dışarı atılması hedeflenir.
 • Bağırsak hareketlerini düzenlemesi, ilacın bir başka etkisidir. Düzenli tuvalet alışkanlığı oluşturmak için önemlidir.
 • Bazı durumlarda ameliyat öncesi hazırlık için de Bekunis kullanılabilmektedir.
 • Kabızlık sorununu kısa süreli çözmek için etkili bir şekilde kullanılır. Ancak, sürekli kullanım, bazı zararlara yol açabileceği için mutlaka doktor kontrolünde kullanım sergileyiniz.

Bekunis fiyatları ise ilaç üreticisi şirketlerinin (Abdi İbrahim) maliyetleri ve güncel ekonomik gelişmelere bağlı bir şekilde belirlenmektedir.

Bekunis Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bekunis benzeri kabızlık ilaçları, genellikle kısa sürelerde etki göstermek üzere hazırlanırlar. Ancak ilacın ne kadar sürede etki edeceği kişiden kişiye bağlı bir şekilde değişiklik gösterecektir. Özellikle metabolik etki bakımından süre farklılıkları söz konusu olacaktır.

Bekunis ne kadar sürede etki eder sorusunun temel yanıtı bu şekildedir. Ek olarak Bekunis fiyatlarına dair güncel gelişmeler için de bu sayfayı takip edebilirsiniz.

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır
Bekunis’in günde kaç defa kullanılacağı, prospektüs bilgilerinde yer almaktadır. Ancak hekiminiz, uygun görmesi halinde kontrollü bir şekilde sıklık ve dozajı artırabilir.

Bekunis fiyatları haricinde sorulan bir diğer soru da ilacın günde kaç defa alınacağına dairdir.

Bekunis kullanımı, doktor kontrolünde gerçekleşmesi gerektiğinden dolayı hekiminizin belirleyeceği dozaj ve sıklıkta kullanmanız önemlidir.

Bekunis günde kaç defa kullanılır? İşte yanıtı:

 • Bekunis, hekiminiz tarafından başka bir kullanım önerisinde bulunulmadığı sürece yetişkinler için gece yatmadan hemen önce ağız yoluyla bir miktar su ile günde 1 kaplı tablet şeklinde alınır.

HATIRLATMA: Bekunis fiyatları 2024 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı’nın kur düzenlemeleri başta olmak üzere üretim maliyetini artıran tüm faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

Bekunis Reçetesiz Alınır mı?

Bekunis eczane fiyatı haricinde çokça sorulan bir diğer soruyu daha yanıtlayalım: Bekunis reçetesiz alınır mı? İşte yanıtı:

 • Bekunis, eczanelere gidildiğinde reçetesiz olarak alınabilmektedir.
 • Ancak sağlık açısından farklı etkilere karşı doğru kullanım sergilemek için mutlaka reçeteli olarak ilacı temin etmelisiniz.
 • Özellikle kullanıcı deneyimleri açısından birçok kişinin bünyeyi ilaca fazla alıştırmamak gerektiğini, doğru kullanımın doktorun önerdiği şekilde kullanıma uyum göstermek olduğunu söyleyebiliriz.

Önerilen farklı içerik: Bim Kıyma Fiyatları

Bekunis Kimler Kullanamaz?

Bekunis İlaç Fiyatları
Bekunis, bazı gruplar için kesinlikle kullanımı önerilmeyen bir ilaçtır. Hekiminize danışarak ilacı kullanıp kullanamayacağını öğrenmelisiniz.

Bekunis kabızlık ilacı, genel olarak ilgili probleme maruz kalmış kişiler tarafından doktor önerisiyle kullanılır. Bekunis fiyat 2024 listesiyle ilgili güncel gelişmeleri incelerken aynı zamanda bu ilacı kimlerin kullanamayacağı da çok önemli başka bir konuyu ifade eder.

Ancak, bazı kişilerin Bekunis ilacını kullanamayacağını ya da kullanımda dikkatli olması gerektiğini söyleyelim.

Bekunis ilacını kimler kullanamaz? İşte prospektüste olan bilgiler:

 • Etken maddelerden herhangi birisine alerjisi olan kişiler ilacı kullanamaz.
 • Bulantı ve kusmayla birlikte sebebi bilinmeyen karın ağrısı, barsak tıkanıklığı ve çeşitli hastalıklara sahip kişiler de ilacı kullanmamalıdır. Bu nedenle ilaç kullanımından önce doktorunuz aracılığıyla detaylı bir muayene olmanız önemlidir.
 • 12 yaşın altındaki çocuklar ilacı kullanamaz.
 • Emziren anneler ilacı kullanamaz.

ÖNEMLİ NOT: Hamilelik dönemindeki anneler, belirli şartlar içerisinde ilacı kullanabilir. Doktor onayıyla birlikte hamileliğin ilk 3 ayında Bekunis ilacı kullanılabilmektedir.

Bekunis Yan Etkileri Nelerdir?

Bekunis fiyat listesini araştıran birçok kişi ilgili ilacın yan etkilerini de merak ediyor. Tablet formundaki her ilaç gibi Bekunis’in de bazı olası yan etkileri söz konusudur. Bu etkilerin herhangi birinin görülmesi halinde mutlaka hızlı bir şekilde doktora başvurulmalıdır.

Bekunis yan etkileri ise şu şekildedir:

 • Vücudun el, bilek, yüz ve dudak gibi belirgin bölgelerinde şişme, döküntü vb. durumlar varsa hemen hekiminize başvurun.
 • Ayrıca baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, gaz şikayetleri gibi seyrek görülen yan etkiler olabilir.
 • Çok seyrek görülen yan etkiler arasında ise karın ağrısı, ishal, idrar renginin koyulaşması ya da kızarması gibi etkilerden bahsedilebilir.

Bekunis Zararlı Mı?

Bekunis Hap Fiyatları
Uzman hekimler, Bekunis kabızlık giderici ilacın sadece önerilen dozajda kullanılmasını öneriyor. İlgili ilaç, amaç dışı bir şekilde fazla dozda yanlış kullanım ile alındığında zararlı olabiliyor.

Bekunis fiyatları kadar merak edilen bir diğer konu ise ilgili ilacın zararlı olup olmadığıdır. Özellikle Bekunis kullanarak zayıflayanlar kadınlar kulübü gibi forum sitelerinde çokça paylaşılmaktadır. Ancak zayıflamak gibi amaç dışı kullanımlarda bu ilacın zararlı olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Bekunis kabızlık giderici ilaç; aşırı doz halinde ya da uzun süreli olarak kullanımda diğer benzeri ilaçlar gibi potasyum kaybına, su – elektrolit kaybına ve ishale neden olabilmektedir. Ek olarak nonfonksiyonel kolon tablosu oluşabileceği de uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bu nedenle Bekunis kullananlar mutlaka öncesinde bir hekime danışarak ilacı reçete etmeli, sadece doktorun öngördüğü dozajda günlük kullanım sağlamalıdır.

Şimdi Bekunis fiyat 2024 bilgileriyle ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım.

Market kategorisinden öneri: Bim Le Cola Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Bekunis fiyat bilgileri ile alakalı sorulan sorular ve yanıtları şu şekildedir:

Bekunis 30 draje fiyatı ne kadar oldu?

Bekunis markasının draje formatında herhangi bir ilacı yoktur. Film kaplı tablet halinde piyasaya sunulan Bekunis fiyatları güncel olarak 92,01 TL’dir.

Bekunis günde 2 tane içilir mi?

Bekunis, doktorunuzun farklı bir önerisi olmadan günde 2 adet içilemez. Uygun kullanım sıklığı ve dozajı, günde 1 film kaplı tablet şeklindedir.

Bekunis fiyatlarına zam geldi mi?

2023 yılının son döneminde ilaç fiyatlarına kur güncellemelerinden dolayı %25 oranında zam yapılmıştır. Buna bağlı olarak Bekunis fiyat listesi de %25 zamlı haliyle güncellenmiştir.

Bekunis fiyat 2024 listesini sizler için açıkladık. Ayrıca Bekunis nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi merak edilen tüm soruların yanıtlarını verdik. İlaca dair tüm sorularınız için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: Bekunis Prospektüs