Kulak deldirmek, bebeklerde ve yetişkinlerde küpe takmak için gerekli olan temel işlemlerden birisidir. Günümüzde kuyumcular ve piercing satan yerler dahil olmak üzere pek çok konumda bu işlemi yaptırabilirsiniz. Ancak kulak deldirme işleminin sağlık ve hijyenik koşullar açısından eczanede yapımı çok daha uygundur. Eczanelerde kulak deldirme fiyatları 2024 yılında ne kadar? Güncel ücretleri inceledik.

Eczane kulak deldirme ücreti, işletmeden işletmeye göre farklılık göstermektedir. Yapılan işlem türü, kapsamı ve işletme konumuna göre eczanede kulak deldirme fiyatı değişebilir. Bu nedenle eczane kulak deldirme fiyatları 2024 bilgilerini önceden bilmeniz, avantaj sağlayacaktır. İşte bu sağlık işlemi ile ilgili fiyat bilgileri…

Eczanelerde Kulak Deldirme Ücreti Ne Kadar?

Eczaneler, temelde ilaç satma işlevi görseler de basit operasyonlar için tercih edilebilmektedir. Türkiye’nin farklı şehirlerinde birçok eczane, kulak delme işlemini daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda gerçekleştirmektedir. Peki, eczanelerde kulak deldirme fiyatları kaç TL? Detayları araştırdık.

Kulak delimi yapan eczaneler, çeşitli faktörlere göre fiyat belirler. Örneğin bir bebekte kulak delimi için yapılacak işlemin fiyatı ile yetişkin için yapılacak işlemin fiyatı değişiklik gösterir. Ancak kulak delme fiyatı 2024 yılında tüm eczanelerde aşağı yukarı aynı seviyededir. Şimdi fiyat bilgilerini inceleyelim…

Eczanelerde Kulak Deldirme Fiyatları 2024 – Güncel Liste

Eczanelerde Kulak Deldirme Ücreti
Eczanelerde Kulak Deldirme Ücreti

Kulak deldiren eczaneler, Türkiye genelinde her ne kadar ortalama olarak aynı fiyatları belirlese de bazı farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle kulak deldirme eczane fiyatı hakkında ilgilendiğiniz işletme ile iletişime geçerek fiyatları teyit etmeniz önemlidir. İğneyle kulak deldirme fiyatı ne kadar? İşte güncel yanıtı…

Eczanelerde kulak deldirme fiyatları 2024 itibariyle ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • Eczanede Tek Kulak Deldirme Fiyatları: 400 TL
 • Çift Kulak Deldirme Eczane Fiyatı: 650 TL
 • Eczane Kulak Deldirme Ücreti (Tragus): 750 TL
 • Eczanelerde Kulak Delme Fiyatı 2024 (Helix): 750 TL

Eczanelerde kulak deldirme fiyatları listesi, Türkiye’nin İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirleri baz alınarak hazırlanmıştır. Farklı şehirlerde daha farklı fiyatları bulabilmek mümkündür.

İlginizi çekebilir: Primolut Adet Geciktirici İlaç Fiyatları

1- Eczanede Tek Kulak Deldirme  

Daha çok yetişkinlerin tercih ettiği tek kulak deldirme işlemi, eczanelerde sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Pek çok eczane, basit ve kolay bir şekilde tamamen hijyenik koşullarda bu işlemi yapmaktadır. Bu da beraberinde eczanelerde tek kulak deldirme ücretlerinin araştırılmasını sağlıyor.

Eczanelerde kulak deldirme fiyatları tek kulak için aşağıdaki gibidir:

 • Birçok eczane tek kulak delme işlemi için ortalama olarak 400 TL fiyat vermektedir.

2- Çift Kulak Deldirme Eczane Fiyatı

Eczanede Kulak Deldirme Fiyatları
Eczanede Kulak Deldirme Fiyatları

Yetişkin ve bebekler için tercih edilen çift kulak delme ücreti eczanelerde diğer işlemlere göre daha pahalıdır. Bunun nedeni kulak sayısının fazla olması ve daha yoğun işlem yapılması olarak sayılabilir. Ancak eczanelerde kulak deldirme fiyatları 2024 yılında çift kulak delme işlemi için daha avantajlı olabilir. İşte fiyat bilgileri…

Eczanelerde kulak deldirme ne kadar? Çift kulak için fiyat bilgilerini inceleyelim:

 • Eczane kulak deldirme fiyatı 2024 yılında çift kulak için ortalama olarak 650 TL’dir.

3- Eczanelerde Kulak Deldirme Fiyatı (Diğer)

Daha çok yetişkinlerin tercih ettiği ve kulağın kıkırdak bölgesini hedef alan Tragus ve Helix gibi farklı kulak delme işlemleri de bulunuyor. Bu işlemler daha fazla bilgi ve deneyim gerektirdiğinden dolayı standart kulak deldirme fiyatlarına göre daha pahalıdır. Güncel fiyat listesini inceleyelim…

Eczanelerde kulak deldirme fiyatları 2024 yılında diğer işlemler için şu şekildedir:

 • Tragus, kulakta yer alan kıkırdak bölgesini ifade ediyor ve bu bölgede kulak delme işlemi için eczaneler ortalama olarak 750 TL fiyat vermektedir.
 • Helix piercing olarak ifade edilen kulak delme işlemi ise doğrudan kulak kepçesinin üst kısmına odaklanmaktadır. Bu işlem için ise istenen fiyat ortalama 750 TL’dir.

Önerilen içerik: Rotarix Aşı Fiyatı Ne Kadar?

Her Eczane Kulak Deler Mi?

Eczanede Kulak Delme Ücreti
Eczanede Kulak Delme Ücreti

Eczanelerde kulak deldirme fiyatları güncel bilgilerini sizlere aktardık. Peki, her eczane kulak deler mi? Hangi eczaneler kulak deliyor? İşte bu sorularınızın yanıtı:

 • Kulak delme işlemi, her ne kadar dışarıdan basit bir operasyon gibi gözükse de enfeksiyon kapma riski olduğundan dolayı birçok kurumun temkinle yaklaştığı işlemler arasında yer alıyor.
 • Günümüzde eczanelere ek olarak bazı kuyumcular, piercing işlemi yapan yerler ve çeşitli sağlık kuruluşları kulak delmektedir.
 • Her eczane kulak deler mi sorusuna yanıt olarak tüm eczanelerin bu işlemi yapmadığını söylemek gerekir. Ülkemizde sadece bazı eczaneler kulak delme hizmetini vermektedir.
 • Kulak delme işlemi için çoğu işletmenin sıcak bakmadığını, enfeksiyon bulaşması ve diğer riskleri göze almadığını belirtmek gerekir.
 • Siz de şehrinizde bulunan eczaneleri telefonla arayarak böyle bir hizmetin olup olmadığını öğrenebilir, öncesinde fiyat bilgisi de alabilirsiniz.

Öneri blog yazısı: Bekunis İlaç Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Eczanelerde kulak deldirme fiyatlarıyla alakalı sıkça sorulan sorular şöyledir:

1- Hangi eczaneler kulak deler?

Türkiye’de kulak delme hizmeti için özel bir kural bulunmamaktadır. Her eczanede bu işlem sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Ancak günümüzde eczanelerin birçoğu, bu riski üstlenmediklerinden dolayı hizmeti veren eczanelerin sayısı sınırlıdır.

2- Neden eczanelerde kulak delimini tercih etmelisiniz?

Kulak delme işlemi dışarıdan basit gibi görünen, ancak riskleri olan bir operasyondur. Bu nedenle eczane ve diğer sağlık kuruluşlarında kulak deldirme işlemini yaptırarak çeşitli riskleri azaltmanız önemlidir. Ancak, en ideal kuruluşta dahi kulak deldirme işlemi yaptırsanız risklerin sıfıra inmeyeceğini unutmamanız gerekiyor.

Önerilen içerik: Excipial Lipo Fiyat