Güncel Fiyatları Takip Edin

Dize Yapılan İğne Fiyatları 2024: Güncel Kortizon İğnesi

Diz ağrısı, özellikle belirli bir yaştan sonra hemen herkeste ortaya çıkan bir sağlık problemidir. İlgili probleme çözüm olarak ameliyat önerilse de, dize yapılan iğneler ile ameliyatsız çözüm de mümkündür. Dize yapılan iğne fiyatları 2024’te ilaç zamlarından sonra ne kadar oldu? Sizlere en güncel fiyat bilgilerini aktarıyoruz.

Dize yapılan iğneler, kortizon iğnesi olarak tanımlanabilse de bazı ilaçlarda bu durum farklılık gösterebiliyor. Bu bakımdan 1 tane kortizon iğnesi fiyatlarına da ayrıca değineceğiz. Dizde sıvı kaybı sonrasında bu enjektörler ile tedavi yapılabilmektedir. Hemen herkesin merak ettiği dize yapılan iğne fiyatı ne kadar? İşte yanıtı…

Dize Yapılan İğne İsimleri ve Markaları Nelerdir?

Dizdeki sıvı kaybının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte yaşlılığın etkili olduğu söylenebilir. Ameliyatsız çözüm önerisi olarak dize yapılan iğneler mevcutta satılmaktadır. Ameliyatsız diz sıvı kaybı tedavisinde kullanılan bu iğneler, farklı markalarla birlikte satışa sunulmaktadır.

Dize yapılan iğne isimleri ve markaları güncel olarak şu şekildedir:

 • Primevisc
 • Monovisc
 • Laniczol
 • Orthovisc
 • Cingal

Dize yapılan iğne fiyatları bu listede yer alan marka ve enjeksiyon çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Tüm fiyatları son ilaç zamlarına göre güncel olarak sizlere sunacağız.

Önerilen içerik: Excipial Lipo – Hydro Emülsiyon Fiyatları

Dize Yapılan İğne Fiyatları – Güncel Liste

Dize Yapılan İğne Fiyatı
Dize Yapılan İğne Fiyatı

Diz içine yapılan iğne fiyatı, diğer enjeksiyon ilaçlarına göre biraz daha pahalıdır. Bunun ana nedeni, bileşeninde bulunan maddelerin ve ilacın hazırlanmasının maliyetli olmasıdır. Bu nedenle diz kapağına yapılan iğne fiyatları genel olarak pahalıdır. SGK kapsamında olmaması ise ilaç fiyatının tamamının vatandaşlar tarafından ödeneceği anlamına geliyor.

Dize yapılan iğne fiyatları 2024 yılında son ilaç zamlarına göre aşağıdaki gibidir:

İlaçFiyat
Laniczol Diz Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatları1.233,31 TL
Monovisc Dize Vurulan İğne Fiyatları5.450,00 TL
Primevisc Dize Yapılan İğne Fiyatı4.150,00 TL
Cingal Diz Enjeksiyon Fiyatları6.250,00 TL
Orthovisc Dize Yapılan İğne Fiyatları2.375,00 TL
Dize yapılan iğne fiyatı ne kadar?

NOT: Burada yer alan fiyatlar, markalardan elde edilen bilgilere göre tablolara yansıtılmıştır. Ayrıca 2023 yılının son döneminde gelen %25’lik ilaç zammına göre fiyatlar güncellenmiştir.

Hatırlatma: 04.05.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

Dize yapılan iğne isimleri ve fiyatları bu şekildedir. Ek olarak kortizon iğnesi fiyatlarını da detaylı olarak inceleyelim.

1- 1 Tane Kortizon İğnesi Fiyatları

Diz sıvı kaybı iğnesi fiyatı söz konusu olduğunda kortizon iğnelerinden ayrıca bahsetmek gerekir. Kortizon iğnesi, genellikle iltihap kaynaklı diz ağrılarının tedavisinde kullanılır. Kortizon iğneleri ortalama olarak 3.250 TL olmakla beraber, marka ve çeşitlere göre değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle doktorunuzun önerdiği kortizon isimlerine göre ayrıca fiyat incelemesi yapmanız gerekecektir. Dize yapılan iğne fiyatları 2024 güncel bilgileri bu şekildeydi. Şimdi diğer bilgilere geçelim…

Önerilen içerik: Menenjit Aşısı Fiyatları

Dize Vurulan İğne Fiyatları Neden Pahalı?

Dize vurulan iğne fiyatının pahalı olması, vatandaşların şikâyetçi olduğu konuların başında gelir. İlaç fiyatlarına gelen zamlar, tüm ilaçları etkilese de dize yapılan iğne fiyatlarının daha da yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Diz sıvı kaybı iğnesi fiyatları, bileşenindeki hammaddelerin ithal edilmesi ve diğer faktörlere bağlı olarak Euro döviz kuruna endekslidir. Buna bağlı olarak Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tıbbi ilaçlardaki Euro kuru artışları, diz iğnesi fiyatlarını da artırıyor.

2023 Aralık ayında ilaç fiyatlarına gelen %25’lik zam sonrasında da tüm ilaçların fiyatı artmıştır. Dize vurulan iğne fiyatı dâhil tüm ilaç çeşitlerinde belirgin fiyat artışları söz konusudur.

Öneri içerik: Bekunis Fiyatları

Dize Yapılan İğne Nedir? Ne İşe Yarar?

Diz Kapağına Yapılan İğne Fiyatları
Diz Kapağına Yapılan İğne Fiyatları

Dize yapılan iğne fiyatları bilgilerinden sonra bu ilacı daha yakından tanıyalım. Birçok kişi dize yapılan iğne nedir, ne işe yarar gibi sorular sorarak araştırma yapmaktadır. Bu soruların yanıtları aşağıdaki gibidir:

 • Eklem sıvısı olarak bilinen dize yapılan iğneler (enjeksiyon), diz ekleminde yoğun bir şekilde sıvı formu sağlayarak aşınmayı gidermek amacıyla uygulanan tedavide kullanılan iğnelerdir.
 • Dize yapılan iğneler, genel olarak bu aşınmayı giderir. Bununla beraber hastanın ağrı vb. şikayetlerinin giderilmesi ya da azaltılması amaçlanır.
 • Dize yapılan iğne içeriğinde sodyum hyalüronat bulunmaktadır.

Öneri kategori: İlaç Fiyatları

Dize Yapılan İğne Zararlı Mı?

En az dize yapılan iğne fiyatları kadar araştırılan bir konu daha bulunuyor: Diz iğneleri zararlı mı? Bu konuda farklı söylemler olsa da yayın görüş üzerinden hareketle yorum yapalım.

Dize yapılan iğne zararlı mı sorusu için genel görüş, ilgili sıvı uygulamasının fazla yapılması durumunda kıkırdak ve eklem hasarının giderek artacağı yönündedir. Bu nedenle diz bölgesine enjekte edilen kortizon iğnelerinin senede maksimum 3 – 4 kez yapılabileceği belirtiliyor.

Dize Yapılan İğne Sonrası Ağrı Olur Mu?

Dize Yapılan İğne Fiyatı Ne Kadar?
Dize Yapılan İğne Fiyatı Ne Kadar?

Diz bölgesindeki sıvı kaybından kaynaklı şikayetleri azaltmak için uygulanan diz kortizon iğneleri, bazı yan etkilere sahiptir. Yaygın belirtiler arasında ağrı, kızarıklık, şişlik ya da sıcaklık hissi bulunsa da bu etkiler uzun süreli değildir. Genellikle birkaç gün içerisinde belirtiler azalarak yok olmaktadır.

Dize yapılan iğne sonrası ağrı olur mu sorusunu soran ve ağrı yan etkisini yaşayan hastalara ise buz torbası uygulaması önerilmektedir. Yine de şiddetlenen ağrı ve diğer belirtilerin olması durumunda mutlaka hekiminize danışmanız gerekiyor.

Son olarak dize yapılan iğne fiyatları ve diğer konular hakkında sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

İlginizi çekebilir: Rotarix Aşısı Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Diz kapağına yapılan iğne fiyatları ve tedavi hakkında sıkça aldığımız soruların yanıtları aşağıdaki gibidir:

Dize yapılan iğnenin adı nedir?

Dize yapılan iğneler, genel olarak kortizon iğnesi şeklinde tanımlanır. Ancak yaygın kullanım ilaç isimleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Dize yapılan iğne isimleri Laniczol, Cingal, Monovisc gibi farklı seçeneklere sahiptir.

Dize yapılan iğne fayda ediyor mu?

Diz kapağına yapılan iğneler herhangi bir fayda garantisi içermese de uzman doktor kontrolünde doğru bir şekilde uygulandığında belirli süreler içerisinde fayda sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için mutlaka hekiminizle görüşün.

Dize kolajen iğnesi yaptırmak zararlı mı?

Dize yapılan tüm iğnelerin miktarı, uygulama sıklığı, yanlış işlem gibi faktörlere göre zararlı etkileri olabilir. Bu nedenle senede 3 – 4 kez yapılabilecek bu iğnelerin mutlaka uzman hekim tarafından uygulanması gerekmektedir.

Farklı kategori önerisi: Migros’ta Viski Fiyatları

1 Comment

 1. Mehmet

  Ya Şafi celle celalühü rabbim şifa versin tüm hastalara, es selamün aleyküm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir