Güncel Fiyatları Takip Edin

Kategori: İlaç Fiyatları

Excipial Lipo Fiyatı 2024: Hydro 2 – Lipo 4 Emülsiyon Fiyat

Cilt hastalıkları, çeşitli yaş gruplarında görülebilen, insanların en sık maruz kaldığı problemlerin başında geliyor. Excipial Lipo, içeriğinde bulunan yağlarla birlikte nemlendirici etki sağlayarak bazı cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılan ilaçlardan birisidir. Günümüzde ise daha çok Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgileri merak edilmektedir. Hydro %2 ve Lipo %4 olmak üzere iki seçeneği bulunan bu ilacın güncel fiyat bilgilerini derledik.

Excipial Hydro fiyatları, Türkiye’de gerçekleşen son ilaç zammından etkilenerek yükselmiştir. Bununla birlikte Excipial Lipo %4 emülsiyon fiyatında da benzer gelişmeler söz konusudur. Aşağıdaki tablolarda Excipial krem fiyatları 2024 güncel listesini bulabilirsiniz. İşte ilaç fiyatlarına dair detaylar…

Excipial Lipo Krem Fiyatı Ne Kadar?

Excipial Lipo, içeriğinde sodyum laktat, triklozan, laktik asit ve daha birçok maddeyi bulunduran, yumuşatıcılar ve koruyucular grubunda yer alan, nemlendirici etkisiyle birçok cilt problemlerinde yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Günümüzde hekimlerin birçoğu, bu hastalıkların tedavisinde Excipial Lipo %4 Emülsiyon ilacını reçete etmektedir.

Excipial Lipo fiyatı, üretici firma olan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama şirketi tarafından ekonomik gelişmelere ve üretim maliyetlerine göre belirlenmektedir. Son dönemde Sağlık Bakanlığı’nın ilaç fiyatlarında belirlemiş olduğu sabit kur fiyatının artırılması, ilaç fiyatlarına zam gelmesini sağladı. Excipial Lipo krem fiyatı da zamlanan ilaçlar arasında yer alıyor.

Peki, Excipial fiyatları 2024’te ne kadar? İşte güncel bilgilerle fiyat detayları…

Excipial Lipo Fiyat 2024: Emülsiyon Krem Fiyatları

Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, üretici firma maliyeti ve yasal düzenlemeler sonrasında belirlenmektedir.
Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, üretici firma maliyeti ve yasal düzenlemeler sonrasında belirlenmektedir.

Excipial adı verilen ilaçlar, Hydro ve Lipo olmak üzere iki farklı şekilde piyasada yer almaktadır. Atopik egzama, balık pulu görünümünde kuru cilt hastalığı, asteatotik egzama gibi kronik hale gelmiş kuru cilt hastalıklarının birçoğu için kullanılmaktadır. Hastaların reçetelerine sıkça dahil edilen Excipial krem fiyatlarını güncel haliyle sizler için özetleyelim.

Excipial Lipo fiyatı 2024 yılı için Hydro çeşidiyle birlikte aşağıdaki gibidir:

İlaçFiyatı
Excipial Hydro %2 Emülsiyon Fiyatı (200 ML)134,94 TL
Excipial Lipo %4 Emülsiyon Fiyatı (200 ML)172,07 TL
Excipial fiyatları 2024 bilgileri yukarıdaki tablodan güncel olarak incelenebilir.

NOT: Yukarıda yer alan fiyatlar, tüm eczaneler için 04.05.2024 tarihinden itibaren geçerlidir. Excipial krem fiyatının önümüzdeki günlerde değişmesi söz konusu olduğunda, içeriğimizin tablo kısmındaki fiyat verileri de güncellenecektir.

Excipial Lipo eczane fiyatı güncel olarak bu şekildedir. Ancak, hastaların SGK ya da diğer özel sağlık sigortalarında yer alan anlaşma maddelerine göre fiyatların daha düşük olması söz konusu olabilecektir.

Şimdi Excipial Lipo fiyatların detaylarını inceleyelim…

Önerilen içerik: Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatları

1- Excipial Lipo %4 Emülsiyon Fiyatı

Excipial Lipo Fiyatı
Excipial Lipo fiyatı, Hydro seçeneğine göre biraz daha pahalıdır. Ancak fiyat farkı belirgin değildir.

Excipial Lipo, etkin madde olarak 100 gram kremde 4 gram üre içermektedir. Suyu geçirmeyen yapısı, yüksek yağ içeriği olmasına rağmen kolayca emilmesi, ilacın avantajları arasında yer alıyor. 200 ml’lik paketler halinde kullanıma sunulan bu krem, cildi iyileştirmek adına nemlendirici etki gösterir ve içeriğindeki etken yağ maddelerini kullanır. Excipial Lipo fiyatı 2024 yılı zamlandı! İşte fiyat detayları…

Excipial Lipo %4 emülsiyon fiyatı 2024’te güncel haliyle şu şekildedir:

 • Excipial Lipo %4 Emülsiyon 200 ML Fiyatları: 172,07 TL

2- Excipial Hydro %2 Emülsiyon Fiyatları

Excipial Hydro ise etken madde anlamında 100 gram için 2 gram üre içermektedir. Lipo ile benzer etkilere sahip olsa da içerisinde farklı etken maddeler olduğundan dolayı hekim kontrolüyle birlikte kullanılması önerilir. Excipial Lipo fiyatına benzer şekilde Hydro fiyatlarına da zam gelmiştir. Güncel bilgileri inceleyelim…

Excipial Hydro %2 Emülsiyon fiyatı 2024’te aşağıdaki gibidir:

 • Excipial Hydro %2 Emülsiyon 200 ML Krem Fiyatları: 134,94 TL

NOT: Eczacıbaşı Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, ülkemizdeki tüm eczanelerde aynıdır. Ancak hastaların hangi sigorta kapsamında olduğuna göre fiyatlarda bazı değişiklik olabilecektir. Bu nedenle reçetenizi eczacınıza verdiğinizde fiyat detaylarını sigorta kapsamıyla birlikte danışmanız önemlidir.

İlginizi çekebilir: Rotarix Fiyatları

Excipial Lipo Krem SGK Karşılıyor Mu?

Excipial Hydro Fiyatları
Excipial Hydro fiyatları, Lipo seçeneğiyle birlikte, SGK kapsamında olan kişiler için daha düşüktür. Burada yer alan fiyatların büyük bir bölümü SGK tarafından karşılanmaktadır.

Excipial Lipo fiyatına dair güncel bilgileri inceledikten sonra ilaç hakkında en çok sorulan soruları yanıtlayalım. Excipial krem ürünleri açısından hastaların en çok merak ettiği soru ise bu ilacın SGK kapsamında olup olmadığına yöneliktir.

Excipial Lipo krem SGK karışıyor mu? Evet… Excipial ismiyle satılan kremler hem Lipo hem de Hydro serisi için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Buna göre SGK kapsamındaysanız çok düşük tutarlara bu ilacı satın alabiliyorsunuz.

Excipial Lipo – Hydro Nedir?

Excipial Lipo fiyatına ek olarak bu kremler hakkında bu ilaçların ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığına yönelik pek çok merak edilen mevcut… İlgili ilaçların ne işe yaradığını ve içeriğindeki etken maddeleri sizler için açıklıyoruz.

Excipial Lipo, etken maddesi 100 gramında 4 gram üre olan, deri üzerine uygun şekilde sürülerek kullanılan, kuru cilt yüzeyini yumuşatma etkisiyle çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan, cilt direncini artıran ve elastikiyet sağlayan bir kremdir. İçerisindeki maddeler ise miristil laktat, dimetikon, sodyum laktat, laktik asit, arlacel 989, arlacel 582, elfacos e200, su, parfüm, orta zincirli trigliseritler, sıvı parafin, klorheksidin hidroklorür şeklindedir.

Excipial Hydro ise etken maddesi 100 gramında 2 gram üre bulunan, benzer etkilere sahip bir kremdir. Kuru cilt problemlerinin eşlik ettiği pek çok cilt hastalığında kullanılabilir. İçerisinde yer alan maddeler polioksil 40 stearat, süperpolistat, poliheksamid, sodyum sitrat, disodyum edetat, sitrik asit monohidrat, pürifiye su, dimetikon, parafinlikit, parfüm yağı – crematest mirage şeklindedir.  

Excipial Lipo fiyatları ile Hydro fiyatı arasında belirgin bir farklılık yoktur. Ancak içeriğindeki etken maddeler değişebildiğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

İlginizi çekebilir: Eczanede Kulak Deldirme Ücreti

Excipial Lipo – Hydro Ne İşe Yarar?

Excipial Krem Ne İşe Yarar
Excipial Krem, kuru cilt problemine yönelik etken maddeler içeren, kronikleşen kuru cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Excipial Lipo ve Hydro kremleri, temel olarak kuru cilt probleminin eşlik ettiği hastalıkları tedavi etme amacıyla reçete edilmektedir. İktiyozis olarak bilinen balık bulu görünümünde cilt hastalığı, kseroderma ya da kserozis olarak bilinen kuru cilt hastalıkları, asteatotik egzama ve atopik egzama gibi kronik hale gelen kuru cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Excipial Lipo ve Hydro ne işe yarar sorusunun yanıtı özet olarak bu şekildedir.

Geniş yüzeylere uygulanabilen bu kremler, cilt hastalığının giderilmesi sonrasında da kullanılabilmektedir. Ancak kremlerin çeşitli yan etkileri olabileceğinden dolayı öncelikle doktorunuza muayene olmanız ve sonrasında hekim önerilerine göre ilaçları kullanmanız önerilir.

Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgilerini aktardığımız bu içerikte, ek olarak bu kremlerin nasıl kullanılacağını açıklayalım.

Excipial Lipo – Hydro Nasıl Kullanılır?

Excipial Lipo ve Hydro kremlerine dair en çok merak edilen sorulardan birisi, bu ilaçların nasıl kullanılacağına dairdir. Excipial Lipo – Hydro nasıl kullanılır? İşte yanıtı:

 • Excipial kremleri (Hydro ve Lipo) çeşitleri arasında aynı şekilde kullanılır.
 • Önerilen kullanım şekli hekiminiz başka bir öneride bulunmamışsa günde 2 – 3 kez hastalıklı bölgeye uygulama şeklindedir.
 • Excipial krem, deri yüzeyine sürülerek uygulanabilmektedir.
 • Ayrıca 1 yaşın üzerinde olan küçük çocuklarda da kullanılabilir. Ancak bu konuda hekim kontrolü gerekir.
 • Excipial Lipo ve Hydro, süt çocuklarında kullanılmamalıdır.

NOT: Yukarıdaki kullanım şekli, prospektüsten alınmıştır. Doktorunuz farklı bir kullanım şekli önerdiyse, hekiminizin önerilerine uyum sağlamanız daha doğru olacaktır.

Önerilen içerik: Bekunis Hap Fiyatları

Excipial Lipo – Hydro Yan Etkileri

Excipial Krem Yan Etkileri
Excipial krem yan etkileri, genellikle hafif düzeyde ve çok seyrek sıklıkta görülmektedir..

Excipial Lipo fiyatı kadar bu ilaçların yan etkileri de önemlidir. Hastalar, fiyat ve ilaç bilgilerini daha çok araştırırken, yan etki gibi spesifik konuları da merak etmektedir.

Excipial Hydro ve Lipo yan etkileri şu şekildedir:

 • Tahriş
 • Kaşıntı
 • Pullanma
 • Kızarıklık

Yukarıdaki yan etkiler, hafif ve çok seyrek bir şekilde görülebilmektedir. Krem kullanımı sonrasında bu etkilerden herhangi birini görmeniz halinde mutlaka doktorunuza danışarak bilgi veriniz.

Excipial Lipo fiyatı haricinde bu kremin yüze sürülüp sürülemeyeceğine yönelik bilgileri aktaralım.

Excipial Lipo Yüze Sürülür Mü?

Excipial Lipo kullananların merak ettiği bir diğer soru ise bu kremin yüz bölgesine sürülüp sürülemeyeceği üzerinedir. Excipial kremleri, kuru cilt yüzeyine sahip kişiler için etkili maddelerle üretilmiş, doktorlar tarafından sıkça reçete edilebilen, nemlendirici ve yağlı birçok etken maddeye sahip bir kremdir. Yukarıda da görüldüğü üzere yan etkileri hafif ve seyrek şekilde görülmektedir.

Excipial Lipo yüze sürülür mü sorusunun yanıtı evet sürülebilir şeklindedir. Hydro ve Lipo kremlerinin her ne kadar yüz bölgesine sürülebildiği belirtilmiş olsa da, size özgü bir durum olabileceğinden dolayı kullanım sağlamadan hemen önce mutlaka doktorunuza danışın.

Excipial Lipo Kullananların Yorumları

Excipial Lipo fiyatlarıyla birlikte merak edilen bir diğer konu ise bu kremleri kullananların yorumlarıdır. Excipial Lipo kullananların yorumlarına dair güncel bilgiler şu şekildedir:

 • Excipial Lipo ve Hydro kremlerini kullanan kişiler, kuru cilt problemlerinin yok olduğunu, aynı zamanda hastalık olmayan durumlarda da kullanarak nemlendirici etkiyle beraber fayda sağladıklarını belirtmişlerdir.
 • Doktor kontrolü ve önerilen doza uyum sağlamak, fayda elde etmek açısından en önemli iki faktör olarak karşımıza çıkıyor. İlaçta yer alan maddelerin etki edeceği bir cilt hastalığınız varsa, doktorunuzun önermesi ve reçete etmesi şartıyla bu kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Menenjit Aşısı Ne Kadar?

Sıkça Sorulan Sorular

Excipial Lipo Fiyatı Ne Kadar?
Excipial Lipo fiyatı ne kadar? Sık sorulan sorular…

Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgilerine yönelik en sık sorulan sorular şu şekildedir:

Excipial Lipo fiyatlarını devlet karşılıyor mu?

Excipial krem fiyatı (Hydro ve Lipo) devlet tarafından karşılanmaktadır. SGK kapsamında olan hastalar, daha düşük fiyattan bu ilacı satın almaktadır.

Excipial Hydro nemlendirici olarak kullanılır mı?

Excipial Hydro içerisinde nemlendirici bazı etken maddeler bulunmaktadır ve bu amaçla da kullanılabilir. Yine de normal koşullarda kullanım amacıyla dahi eczacınıza ya da hekiminize danışmakta fayda bulunur.

Kaynak: Excipial Prospektüs

Primolut Adet Geciktirici Fiyatları 2024: Güncel Primolut Fiyatı

Primolut adet geciktirici fiyatı, günümüzde regl dönemini düzenlemek, acil durumlarda adet zamanını geciktirmek isteyen kadınların araştırdığı konuların başında geliyor. Primolut N 5 MG tablet ilacı ise bu konuda etkili ve doktorlar tarafından da reçete edilebilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Peki, Primolut adet geciktirici hap fiyatı ne kadar? Güncel bilgileri sizler için araştırdık!

Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatı, dönem dönem kadınlar tarafından merak ediliyor. Adet geciktirici fiyatları arasında önemli bir yeri bulunan Primolut ilacına dair fiyat detaylarını listeledik. Ek olarak Primolut nedir, nasıl kullanılır gibi spesifik sorulara da yanıt bulabileceksiniz. İşte Primolut fiyat 2024 bilgileri…

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı Ne Kadar?

Adet geciktiriciler, önceden belirli olan adet tarihini değiştirmek isteyen kadınların tercih ettiği ilaçlar arasındadır. Temel görevi ise belirli süreler dahilinde adet tarihini geciktirmektir. Özel günlerin adet tarihiyle çakışması durumunda zorluk yaşamak istemeyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca sağlık yönüyle de doktorlar tarafından reçete edilebilmektedir.

Primolut adet geciktirici fiyatı 2024 yılında gelen ilaç zamlarından etkilenmiştir. Buna bağlı olarak güncel fiyat bilgileri kadınlar tarafından merak ediliyor. Hemen her eczanede bulabileceğiniz Primolut adet geciktirici ilaç fiyatı bakımından bütçeleri yakından ilgilendiren konular arasındadır. Fiyat detaylarını inceleyelim…

Primolut Adet Geciktirici Fiyat 2024: Güncel 5 MG Tablet

Primolut Fiyatları
Primolut Fiyatları

Adet geciktirici ilaç fiyatları, günümüzde kadınların sağlık masrafları arasında önemli bir yer edinmektedir. Buna bağlı olarak en iyi adet geciktirici hap hangisi gibi sorular da sorulabilmektedir. Sorunun yanıtlarından birisi olan Primolut adet geciktirici hap ise fiyatları en çok araştırılan ilaçlar arasında yer almaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatları 2024 yılı itibariyle güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • PRIMOLUT-N 5 MG 30 TABLET Fiyatı: 116,52 TL

NOT: Adet geciktirici fiyatları araştıran okuyucularımız için bu bilgilerin 6.04.2024 tarihi itibariyle güncel olduğunu belirtebiliriz. Fiyatların değişmesi halinde içeriğimizin bu bölümü güncellenecektir.

Önerilen içerik: Bekunis Kabızlık İlacı Fiyatları

1- Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatı

Primolut, her bir tablette 5 mg noretisteron içeren, kadınların rahim iç tabakasında doku yüzeyinde kanamayı önleyici ve koruyucu etkiler gösteren adet geciktirici bir ilaçtır. Primolut adet geciktirici fiyatları ise geçtiğimiz dönemde gelen ilaç zamlarından etkilenmiştir. Buna bağlı olarak fiyatların değiştiğini belirtebiliriz. Primolut ne kadar sorusunu soran kişiler için özet bilgileri verelim…

Adet geciktirici hap Primolut fiyatı tüm eczanelerde 116,52 TL olarak belirlenmiştir. Regl geciktirici hap fiyatları arasında Primolut’un ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Primolut satın alacak kişiler için tüm eczanelerde fiyatların aynı olduğunu belirtelim.

İlginizi çekebilir: Eczanelerde Kulak Deldirme Fiyatları

2- Primolut Reçetesiz Fiyatı

Primolut adet geciktirici fiyatları söz konusu olduğunda reçeteli ve reçetesiz iki seçenek arasında fark olup olmadığı da araştırılıyor. Primolut, SGK kapsamında olmadığından dolayı reçeteli ve reçetesiz fiyatlar arasında herhangi bir fark içermemektedir. Bu nedenle reçetesiz Primolut fiyatı için şu bilgileri verebiliriz:

 • Primolut reçetesiz fiyatı 2024 yılı itibariyle 116,52 TL’dir.

En İyi Adet Geciktirici Hap Hangisi?

Adet Geciktirici Fiyatları
Adet Geciktirici Fiyatları

Adet geciktirici ilaç isimleri, regl tarihini değiştirmek isteyen kadınlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu anlamda en iyi adet geciktirici hap hangisi sorusunun sıkça sorulduğunu biliyoruz. Eğer Primolut adet geciktirici fiyatı ile ilgileniyorsanız, bu ilacın alanında oldukça etkili olduğunu belirtelim.

Ancak adet geciktirici hap ismi araştırırken mutlaka profesyonel bir hekim desteği almanız önerilmektedir. Doktor kontrolü olmadan regl geciktirici kullanmak zararlı etkiler gösterebilecektir. Bu nedenle sadece doktorunuzun öngördüğü dozda hap kullanımı sağlayın.

İlginizi çekebilir: Rotarix Aşı Fiyatı

Primolut N 5 MG Tablet Nedir?

Primolut adet geciktirici fiyatı 2024 bilgilerini sunduktan sonra ilaç hakkında detaylı bilgileri verelim. Bu kapsamda Primolut nedir sorusunu yanıtlayacağız.

Primolut; 30 tabletlik ambalajda satılan, beyaz renkli, her bir tablette 5 mg noretisteron bulunan adet geciktirici ve kanamayı önleyici bir ilaçtır. Düzensiz, şiddetli ya da ağrılı adet dönemlerinde hekim tarafından reçete edilebilen bu ilaç aynı zamanda farklı amaçlarla da tercih edilebilir.

Menstruasyon (adet kanaması) tarihini ertelemek isteyenlerin de tercih ettiği Primolut, hekim kontrolüyle çeşitli durumlarda reçete edilebilmektedir.

Primolut Ne İşe Yarar?

Regl Geciktirici Hap Fiyatı
Regl Geciktirici Hap Fiyatı

Primolut nedir sorusunu yanıtladıktan sonra ilgili ilacın ne işe yaradığını aktaralım. Primolut ne işe yarar? İşte yanıtı:

 • Adet kanamasının ertelenmesini sağlar.
 • Adet tarihinin özel dönemlere (seyahat, spor vb.) denk gelmesi durumunda kullanılabilir.
 • Ayrıca rahim adet öncesi rahatsızlıklarda (PMS – PMT) reçete edilebilir.
 • Rahmin dış tabakasında, iç tabaka dokusunun bulunduğu durumlarda da Primolut kullanımı sağlanmaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgilenen okuyucularımız için ilgili ilacın ne işe yaradığını kısaca açıkladık. Şimdi ilacın reçetesiz alınıp alınamayacağına bakalım…

Adet Geciktirici Hap Reçetesiz Alınır Mı?

Primolut adet geciktirici fiyatına dair bilgilere değindik. Şimdi ilaca dair merak edilen başka bir soruyu yanıtlayalım: Adet geciktirici hap reçetesiz alınır mı? İşte yanıtı:

 • Primolut N 5 MG 30 tablet, eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilebilmektedir.
 • Ancak tüm ilaç kullanımında olduğu gibi Primolut kullanımı için de hekim kontrolü ve reçeteli satın alım önerilmektedir.

Primolut N reçetesiz satılır mı sorusunu yanıtladık. Şimdi ilaç ile ilgili diğer konulara değinelim…

İlginizi çekebilir: Menenjit Aşı Fiyatı

Primolut Adet Geciktirici Yan Etkileri

Primolut yan etkileri; tüm ilaçlarda olduğu gibi bazı etken maddelere duyarlı olan kişilerde gözükebilecektir. İlacın yan etkileri, çok yaygın, yaygın, seyrek olacak şekilde açıklanmıştır. Primolut adet geciktirici yan etkileri şu şekildedir:

 • Çok yaygın görülen belirtiler arasında rahim – vajinal kanama, adet kanamasının az olması gibi etkiler söz konusudur.
 • Yaygın yan etkiler arasında ise baş ağrısı, ödem, bulantı, adet kanamasının olmaması gibi etkiler söz konusudur.
 • Seyrek görülen yan etkiler arasında ise kurdeşen ve döküntü gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları bulunmaktadır.
 • Migren, Primolut yan etkileri arasında yaygın olmayan kategoride yer alan bir belirtidir.

Primolut fiyatları kadar yan etkilerin de önemi büyüktür. Yukarıdaki durumlarla karşılaşmanız halinde ilacı kullanımını durdurun ve doktorunuza danışın. Primolut adet geciktirici fiyatı konusunda ilaçla ilgili diğer bilgileri vermeye devam edelim…

Primolut Adet Geciktirici Günde Kaç Tane İçilir?

Primolut adet geciktirici hap kullanımına dair en çok merak edilen sorulardan birisi de ilgili ilacın günde kaç tane içileceği üzerinedir. Primolut adet geciktirici ilaç; doktorunuzun öngördüğü doz ve sıklıkta kullanılmalıdır. Buna bağlı olarak günde kaç tane içileceği ise ilacın reçete edilme nedenine göre değişebilecektir.

Primolut adet geciktirici günde kaç tane içilir sorusuna ise genellikle günde 2 – 3 defa şeklinde yanıt verilebilir. Ancak bazı durumlarda günde 1 tane kullanım da önerilebilmektedir. Bu nedenle hapın kaç tane içileceği hususunda mutlaka doktorunuzdan bilgi alınız.

Primolut Adet Geciktirici Aç Mı Tok Mu?

Primolut adet geciktirici fiyat 2024 bilgileri haricinde bu hapa dair başka sorular da merak edilmektedir. Primolut adet geciktirici aç mı tok mu sorusu ise bu konudaki diğer araştırılan konular arasında yer almaktadır. Primolut kullanımı, çiğnenmeden, yeterli miktar sıvı ile tok karnına sağlanmalıdır. Ek olarak başka bir öneride bulunulmadıkça doğru kullanım bu şekildedir.  

Farklı kategori önerisi: Migros’ta Rakı Fiyatları

Primolut Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Primolut Reçetesiz Fiyatı
Primolut Reçetesiz Fiyatı

Primolut kullanımı hakkında doz ve kullanım sıklığı, reçete edilme nedenine göre değişebilecektir. Bu nedenle Primolut nasıl kullanılır sorusunu prospektüste yer alan bilgilere göre yanıtlamakta fayda bulunmaktadır.

Primolut adet geciktirici nasıl kullanılır? İşte yanıtı:

 • Primolut kullanımına beklenen adet kanama tarihinden 3 gün önce başlanmalıdır.
 • Önerilen doz ve kullanım sıklığı ise günde 3 tablet olacak şekildedir.
 • Primolut kullanımı ilacın kullanılmaya başlandığı tarihten itibaren 10 – 14 günü geçmeyecek şekilde sağlanmalıdır. Bu süreden fazla kullanım önerilmez.
 • Tablet almayı bıraktıktan yaklaşın 2 – 3 gün sonra adet kanaması başlayacaktır.

Son olarak Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: Dize Yapılan İğne İsimleri ve Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Adet geciktirici ilaç Primolut fiyatıyla ilgili en çok sorulan soruların yanıtları şu şekildedir:

Primolut kaç günde adet keser?

Primolut N 5 MG 30 tablet ilacının kullanımıyla birlikte genelde 1 – 3 gün içerisinde kanama kesilmektedir. Bu nedenle kullanıma beklenen adet tarihinden 3 gün önce başlanılması önerilmektedir.

Primolut yan etkisi var mı?

Primolut yan etkileri arasında baş ağrısı, ödem, bulantı, vajinal kanama, rahim kanaması, adet kanamasının az olması gibi durumlar yer almaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgili olarak soru, görüş ve önerilerinizi “yorumlar” bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Primolut Prospektüs

Rotarix Aşı Fiyatı 2024: Güncel Eczane Fiyatları – Yan Etkileri

Rota virüsü, bebeklerde şiddetli ishalin nedenlerinden birisi olan enfeksiyon çeşididir. Rotarix aşısı ise bu virüse karşı koruma sağlayan, doktorların belirli dozlarda önerdiği bir aşı türüdür. Rotarix aşı fiyatı 2024 yılında artış gösteren ilaçlardan birisi oldu ve güncel fiyatlar cep yakmaya devam ediyor. Rotarix fiyatlarını tüm çeşitler için güncel haliyle inceleyeceğiz.

Rotarix fiyatı 2024’te zamlandı! İlgili aşılar, SGK kapsamında olmadığından dolayı özel olarak parayla satın alınabilmektedir. Bu nedenle yeni bebek sahibi olmuş ailelerin önemli masrafları arasında yer almaktadır. Rotarix aşısı fiyatına dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz. Ek olarak rota virüsü aşısı eczane fiyatı 2024 bilgilerine de ulaşabileceksiniz. İşte ayrıntılar…

Rota Aşısı Fiyatı Ne Kadar Oldu? 2024 Güncel Bilgiler

Rota aşısı nedir sorusu ebeveynler tarafından çokça araştırılırken en çok merak edilen konuların başında ise fiyatlar geliyor. Rotarix aşı fiyatı, Türkiye genelinde eczanelerde aynı olacak şekilde belirlenirken fiyatların pahalı olması, ailelerin bütçelerini zorluyor. Ülkemizde ilaç fiyatlarına gelen zamlar doğrultusunda Rotarix aşı fiyatları da artmıştır.

Rotarix aşısı fiyatı 2024 yılında üretici firmanın maliyetlerine göre belirlenmektedir. Ek olarak Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç fiyatlarını belirlemede kullanılan kur fiyatının artırılması nedeniyle de aşı fiyatlarının yükseldiğini söyleyebiliriz. Ebeveynlerin yoğun olarak merak ettiği rota virüsü aşısı fiyatını detaylı olarak inceleyelim.

Önerilen içerik: Menenjit Aşısı Fiyatları

Rotarix Aşı Fiyatı 2024: Eczane Fiyatı – Tüm Çeşitler

Rotarix Fiyatları
Rotarix fiyatları, Türkiye’de tüm eczanelerde aynıdır. Fiyatlar, satış noktaları arasında belirgin bir fark içermemektedir.

Rotarix, rota virüsüne karşı koruma sağlayan, doktorların belirli dozlar için önerdiği bir aşı çeşididir. Her ne kadar rota aşısı yaptırmayın şeklinde çeşitli kampanyalar yapılsa da doktor kontrolünde bu aşıların kullanılması önerilmektedir. Elbette aşı tercihinin mutlaka hekim kontrolüyle birlikte sağlanması çok önemlidir. Rotarix aşısı ne kadar oldu? İşte güncel yanıtı…

Rotarix aşı fiyatı 2024 yılı için çeşitlerine göre şu şekilde belirlenmiştir:

ÇeşitFiyat
ROTARIX 1,5 ML ORAL SUSPANSIYON ICEREN APLIKATOR1.208,95 TL
ROTARIX 1,5 ML ORAL SUSPANSIYON ICEREN TUP (1 TUP)1.741,12 TL
Rotarix aşısı fiyatları ne kadar?

NOT: 17.03.2024 tarihinden itibaren geçerli fiyatları yansıtmaktadır. Fiyatlar değiştikçe içeriğimizin tablo bölümleri güncellenecektir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Beyaz reçete ile satılan Rotarix, tüm hekimler tarafından reçete edilebilmektedir. Bu doğrultuda aşı kullanımının sadece doktor önerisiyle sağlanması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Rotavirüs aşı fiyatı, temel olarak üretici firmanın satış politikalarına göre belirlenir. Ülkemizde ise Sağlık Bakanlığı’nın kur fiyatları dikkate alınarak satış fiyatları belirlenmektedir. Bu bakımdan Rotarix aşı fiyatı 2024 yılı içerisinde değişebilecektir ve güncel fiyatları bu içerikten takip etmeniz önerilir.

Şimdi rotavirüs aşısı fiyatı ne kadar sorusunu çeşitlerine göre detaylı olarak aktaralım…

1- Rotarix Aplikatör Fiyatları

Rotarix fiyatları için iki farklı çeşit bulunmaktadır. Bunlardan ilki, oral yolla uygulanan, 1,5 ml formatındaki aplikatör aşılardır. Canlı zayıflatılmış aşılar kategorisinde olan bu çeşit, aşının hastalık şeklindeki yan etkilerinin zayıflatılmış halini yansıtmaktadır. Fiyat bakımından 1 tüp Rotarix fiyatına göre çok daha uygundur. Hekim önerisiyle kullanılması önerilir.

Rotarix aşı fiyatı 2024 yılında aplikatör formatındaki çeşidi için şu şekildedir:

 • 8699522967599 barkod numarasıyla satılan Rotarix aplikatör fiyatı 1.208,95 TL olarak belirlenmiştir.

2- Rota Aşı Fiyatları 2024 (1 Tüp)

Rota Aşısı Fiyatı
Rotarix aşısı fiyatı 2024 yılındaki ilaç zamlarından etkilenen aşılar arasında yer alıyor. Fiyatlar aileler için zorlayıcı miktarlara sahiptir.

Birçok hekimin tercih ettiği Rotarix aşı çeşitleri ise genellikle tüp formatında olmaktadır. Aynı şekilde canlı zayıflatılmış şekilde hazırlanan bu aşı, uygulama farklılıkları nedeniyle tercih edilebilmektedir. Ancak elbette hekiminizin önerisi, hangi aşıyı alacağınıza karar vermedeki asıl faktör olacaktır.

Rota virüs aşısı fiyatı 2024 yılında 1 tüp için şu şekilde belirlenmiştir:

 • 8699522967582 barkod numarasıyla satılan 1 tüp Rotarix aşı fiyatı 1.741,12 TL olarak belirlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Bekunis Kabızlık İlacı Fiyatı

3- Rota Virüsü Aşısı Eczane Fiyatı 2024

Rotarix aşısı fiyatı farklı satış noktaları arasında ebeveynler tarafından incelenmektedir. Aşılar, genellikle eczaneler tarafından satıldığı için en çok eczane fiyatları merak ediliyor. Ancak ülkemizde tüm ilaçlarda olduğu gibi Rotarix aşı fiyatı açısından da eczaneler arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Bu bakımdan rota virüsü aşısı eczane fiyatı 2024 yılında her yerde aynıdır diyebiliriz. Fiyatların değişmesi halinde eczaneler de güncellemeler yapabilecektir. Resmi satış fiyatına dair güncel bilgiler için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rotarix Aşı Fiyatları Hakkında

Rotarix Aşı Fiyatları
Rotarix aşı fiyatları, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kur değerlerine ve üretici firmanın fiyat politikalarına göre belirlenmektedir.

Rotavirüs aşısı ne kadar sorusu detaylı bir şekilde yanıtladık. Şimdi fiyatları diğer ilaç fiyatlarını da dikkate alarak inceleyelim.

Rota virüsü, bulaşıcılık seviyesi yüksek olduğundan ve ishal gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebildiğinden dolayı aşı ile koruma yapılması gereken enfeksiyonlar arasında yer alıyor.

Bu bakımdan günümüzde birçok aile, doktor kontrolüyle birlikte bebeklerde bu aşıları yaptırarak koruyuculuk seviyesini yükseltmeyi hedefliyor. Ancak Rotarix aşı fiyatının pahalı olması, ailelerin ekonomilerini zorlayan unsurlardan birisi durumundadır. Bu nedenle ilgili fiyatların bütçeleri zorlayıcı niteliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Rota aşısı fiyatı için önümüzdeki günlerde kur düzenlemeleri, üretici firmanın fiyat politikalarındaki değişiklikler ve diğer ekonomi kaynaklı faktörlere göre değişim söz konusu olabilir. Rotarix aşı fiyatı yükseliş eğiliminde olsa da Sağlık Bakanlığı kapsamında özel aşılara yönelik düzenlemeler de olabilecektir. Konuyla ilgili güncel fiyatları, düzenlemeleri ve diğer tüm detayları bu sayfa üzerinden takibe alabilirsiniz.

Önerilen içerik: Primolut Adet Kesici Hap Fiyatı

Rota Aşısı Nedir?

Rotarix Aşısı Fiyatları
Rotavirüs, bebeklerde şiddetli ishal başta olmak üzere pek çok hastalığa neden olabilecek bir enfeksiyondur. Aşı kullanımının önemi Dünya Sağlık Örgütü’nce de onaylanmıştır.

Rotarix aşı fiyatı 2024 bilgilerini sizlere sunduktan sonra kısaca ilgili aşı hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Rota aşısı nedir sorusunu bu kapsamda yanıtlayalım:

 • Genellikle küçük çocuklarda şiddetli ishal hastalığına neden olan rota virüsüne karşı belirli düzeylerde koruma sağlayan aşılara rota aşısı adı veriliyor.
 • Bu aşıların Dünya Sağlık Örgüsü tarafından özellikle hastalığın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ve ülkelerde rutin aşı programlarına dahil edilmesi öneriliyor.
 • Aşılar hakkında farklı söylentiler mevcut olsa da Türkiye’de uzman hekimler tarafından genellikle önerilmektedir. Ancak aşıyı yaptırmak zorunlu değildir.
 • Aşının içeriğinde birçok farklı bileşen yer alsa da temel olarak zayıflatılmış rota virüsünden üretilmektedir.

Önerilen içerik: Dize Yapılan İğne İsimleri ve Fiyatları

Rota Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Rotarix aşı fiyatı kadar en çok merak edilen konulardan birisi ise bu aşının ne zaman yapılabileceği hakkındadır. Rota aşısı ne zaman yapılır? İşte yanıtı:

 • Rota aşısının ne zaman yapılacağına dair hekimlerin farklı tercihleri olsa da genellikle ilk 6 – 12 hafta arasında uygulanmaya başlanır.
 • İkinci doz ise bebeğim 6 – 8 ay arası bir döneminde hekim tarafından belirlenerek uygulanır ve tamamlanır.

Rota virüs aşısı, bebeklerin ağızlarına damlatılarak uygulanır. Bu aşılar canlı aşı kategorisinde olduğu için çeşitli yan etkilere sebebiyet verebilecektir. Bu nedenle rota aşısı yan etkilerini ayrıca incelemek gerekir.

Rota Aşısı Yan Etkileri

Rota Aşısı Yan Etkileri
Rotavirüs aşısı, canlı aşı formunda olduğundan dolayı çeşitli yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki yan etkilerin görülmesi durumunda acil bir şekilde hekiminize başvurunuz.

Rotarix aşı fiyatı haricinde ilgili ilaca dair yan etki bilgilerine değinelim. Tüm ilaç ve aşılarda olduğu gibi Rotarix’te de yaygın, seyrek, çok yaygın gibi kategorilerde yan etkiler görülebilmektedir. Rotarix prospektüs bilgilerinden yola çıkarak yan etkileri sizlere listeleyeceğiz.

Rotarix rota aşısı yan etkileri şu şekildedir:

 • Rotarix aşısının yaygın belirtileri arasında ishal ve sinirlilik hali bulunmaktadır.
 • Rotarix rota virüs aşısının yaygın olmayan belirtileri arasında karın ağrısı, deride iltihap, şişkinlik gibi durumlar yer almaktadır.
 • Rotarix aşısının çok seyrek olarak görülen yan etkileri arasında ise kurdeşen, intususepsiyon (bağırsağın bir bölümünün tıkanması ya da düğümlenmesi), karında şişlik, uzun süreli kusma, kanlı dışkı, yüksek ateş, karın ağrısı yer almaktadır.

İlginizi çekebilir: Eczanelerde Kulak Deldirme Fiyatı

ÖNEMLİ NOT: Rotarix kullanımı sonrasında yukarıdaki durumlardan herhangi birinin görülmesi halinde hemen doktorunuza başvurunuz. Hekiminizin verdiği yan etki bilgileri haricinde farklı bir durumla karşılaşmanız halinde de doktorunuza başvurarak durumu bildirin.

Rota Aşısı Kaç Doz?

Rota aşısı hakkında en çok merak edilen bir diğer konu ise kaç doz halinde uygulandığı hakkındadır. Rota aşısı kaç doz diye merak eden ebeveynler için bu aşının 2 doz halinde uygulandığını belirtelim. Dozlar arasında 1 ay olması önerilse de hekiminizin belirlediği süreler içerisinde aşıyı yaptırmanız, en uygun tercih olacaktır.

Rotarix aşı fiyatı açısından iki doz halinde uygulamanın elbette aile ekonomisini zorlayıcı etkileri bulunuyor. Ancak birçok aile, maddi yönden feragat ederek rota virüsüne karşı koruma sağlayan bu aşının bebeklerine uygulanmasını sağlamaktadır.

Rota virüsü aşısı ne kadar sorusunu aşı bilgileriyle birlikte yanıtladık. Şimdi sıkça sorulan soruları inceleyelim…

İlaç Fiyatları kategorimizi inceleyerek ilaçlara dair güncel fiyat bilgilerini takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rota Virüs Aşısı Fiyatları Ne Kadar?
Rota virüs aşısı fiyatları ne kadar?

Rotarix aşı fiyatı ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için yanıtladık:

1- Rota aşısı yaptırmayın diyenler haklı mı?

Rota virüsü aşısı hakkında farklı görüşler bulunmaktadır. Aşının yan etkileri göz önüne alınarak birçok kişi rota aşısı yaptırmayın şeklinde uyarılarda bulunabilmektedir. Ancak bu konuda kesin bir yargıya varmak doğru olmayacaktır. Bu nedenle konuyla ilgili sadece hekiminizi dikkate almanız önerilmektedir.

2- Rota virüsü aşısı ne kadar?

Rota aşısı fiyatları Rotarix markası için iki farklı çeşit halinde belirlenmektedir. Rotarix 1 tüp fiyatı 1.741,12 TL iken, aplikatör fiyatı ise 1.208,95 TL şeklinde belirlenmiştir.

Rotarix aşı fiyatı hakkındaki görüşlerinizi yorum halinde belirtebilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Bekunis Fiyat 2024: (GÜNCEL) 3 MG – 5 MG Fiyatı

Bekunis, bağırsak mukozasına doğrudan etki eden ve bağırsak hareketleriyle birlikte içeriğin geçiş hızını artıran bir ilaçtır. Ek olarak Bekunis ilacının elektrolit ve su salgılanmasını engellediği söylenebilir. Günümüzde sıkça kullanılan Bekunis fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Son ilaç zamlarıyla birlikte güncel fiyatı şimdi öğrenin!

Bu içerikte fiyatlara ek olarak ilaca dair bazı bilgilere de yer bulabileceksiniz. Bekunis günde kaç defa kullanılır sorusunu bu anlamda yanıtladık. Ayrıca Bekunis nedir, ne için kullanılır gibi tüm merak edilenleri cevaplıyoruz.

Bekunis ilaç fiyatı, Sağlık Bakanlığı tarafından sabitlenen döviz kuru ve ilaç üreticilerinin maliyetlerine göre belirlenir. Kabızlık ilacı Bekunis fiyatı ne kadar oldu? İşte Bekunis 3 mg 5 mg kaplı tablet fiyatları…

Bekunis Tablet Fiyatlarına Zam Geldi!

Bekunis, Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretilen, kabızlık problemini gidermeye yönelik olarak doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bekunis fiyat 2024 yılının ilk döneminde gelen ilaç zamlarıyla birlikte %25 oranında artırıldı! Bekunis eczane fiyatı olarak ifade edilebilecek bu fiyatlar hastaları yakından ilgilendiriyor.

Bekunis 3 mg 5 mg fiyatları, diğer ilaçlara kıyasla daha düşük olsa da zamların gelmesi, tüketicilerin cebini yakıyor. Bekunis reçetesiz fiyatı dahil olmak üzere tüm seçenekleri sizler için inceledik.  İşte Bekunis kabızlık ilacı fiyatı listesi…

Önerilen içerik: Dize Yapılan İğne Fiyatları

Bekunis Fiyat 2024: (Eczane) 3 Mg – 5 Mg Tablet

Bekunis eczane fiyatları, tüm Türkiye için aynı olacak şekilde belirleniyor. Eczaneler arasında herhangi bir fiyat farklılığı olmadığı gibi %25'lik zam oranları da Türkiye genelinde yansıtılmıştır.
Bekunis eczane fiyatları, tüm Türkiye için aynı olacak şekilde belirleniyor. Eczaneler arasında herhangi bir fiyat farklılığı olmadığı gibi %25’lik zam oranları da Türkiye genelinde yansıtılmıştır.

Bekunis fiyatları 2024 yılında gelen zamlar doğrultusunda artırılmıştır. Sabitlenen döviz kurunun %25 oranında yükseltilmesi, beraberinde ilaç üretim şirketlerinin maliyetlerini artırdığından dolayı bu doğrudan fiyat etiketlerine  yansıdı. Bekunis tablet fiyatında da benzer oranlarda bir artış olduğunu görüyoruz.

Bekunis fiyat 2024 bilgileri güncel zam oranlarıyla birlikte aşağıdaki gibidir:

 • Bekunis 3 MG – 5 MG Kaplı Tablet Fiyatı: 92,01 TL

Sindirim sistemi ve metabolizma kategorisinde gösterilen ilaç, doktorlar tarafından sıkça reçete edildiğinden dolayı hastalar açısından fiyatı çok önemlidir. Bekunis müshil ilacı fiyatı eczane seçenekleri için devam edelim…

1- Bekunis 3 Mg 5 Mg Fiyatı

Bekunis ilacının film kaplı tablet formatında tek bir ilacı bulunur. İçerisinde 3 mg Sennosid B ve 5 mg Bisakodil içeren ilaç, kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılmaktadır.

Uzun süreli kullanım, ek olarak başka problemlere yol açabileceğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünde ilacı kullanınız.

Bekunis fiyatları, ilaç fiyatlarına gelen zam sonrasında her ne kadar artmış olsa da diğer ilaçlara kıyasla uygun fiyatlıdır diyebiliriz. Bekunis hap fiyatlarının güncel halini ise sizler için inceledik…

Kabızlık ilacı Bekunis fiyatı 2024 yılı için aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

 • Bekunis kabızlık ilacı fiyatı zam öncesinde 75 TL civarındaydı.
 • Güncel Bekunis 30 draje fiyatı ise 92,01 TL olarak belirlenmiştir.

Önerilen içerik: Excipial Krem Fiyatı

2- Bekunis Eczane Fiyatı

Kabızlık problemine çözüm olarak kullanılan Bekunis ilacının içerisindeki etken maddeler, temel olarak dışkının yumuşatılarak dışarıya atılmasını sağlar. Ancak kullanımda dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunuyor.

Ayrıca Bekunis fiyatları tüm eczaneler için aynıdır. Yani satış noktaları arasında herhangi bir fiyat farklılığı bulunmamaktadır.

3- Bekunis Reçetesiz Fiyatı

Ülkemizde pek çok ilaç için reçeteli ve reçetesiz fiyatlar arasında belirgin farklılıklar yoktur. Ancak Bekunis reçetesiz fiyatı hakkında da araştırmalar yapılmaktadır. Bekunis reçeteli fiyatları, genel anlamda SGK kapsamında belirlenen oranlar dahilinde daha indirimlidir. Ancak bu içerikte yer alan fiyat bilgileri, reçetesiz fiyatını ifade etmektedir.

Bekunis fiyatları reçetesiz olarak aşağıdaki gibidir:

 • Bekunis reçetesiz fiyatının 92,01 TL olduğunu söyleyebiliriz.

NOT: Bekunis kabızlık ilacı fiyatı 2024 yılında yaşanacak ekonomik gelişmelere göre değişebilecektir. Fiyat değişikliklerini bu içerikten takip edebilir, anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önerilen içerik: Menenjit Aşısı Fiyatı

Bekunis eczane fiyatına dair güncel bilgileri inceledik. Şimdi Bekunis fiyat bilgileri haricindeki diğer detayları inceleyelim…

Bekunis Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Bekunis Ne İçin Kullanılır?
Bekunis ilacını zayıflamak için kullananlar mevcut olsa da doğru kullanım, doktor önerisiyle gerçekleşecektir. Amacı dışında ilacın kullanılmaması önerilmektedir.

Bekunis nedir, ne için kullanılır sorusu, günümüzde kabızlık sonrası ilaçla tanışan hemen her hasta tarafından sorulmaktadır.

Bekunis, içerisindeki Sennosid B ve Bisakodil gibi etken maddeleriyle, kabızlık durumunu çözmeye yardımcı olan, doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bekunis ne için kullanılır sorusunun temel yanıtı ise kabızlıktır.

Bu anlamda Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretilen Bekunis’in müshil ilacı olduğu da söylenebilir. Bağırsak problemlerine dair problemlerde uygun görülmesi halinde doktorunuz tarafından reçete edilecektir.

Ancak Bekunis fiyatı araştırmasına ek olarak hekim kontrolünde olmadan bu ilacı kullanmamanız yönündeki uyarımızı yapmak istiyoruz.

İlginizi çekebilir: Primolut Adet Geciktirici Fiyat

Bekunis Nasıl Kullanılır?

Bekunis fiyat listesi haricinde bu ilacın nasıl kullanılacağı da araştırılıyor. Bekunis tablet 3 mg 5 mg ilacına dair nasıl kullanılmasıyla ilgili güncel bilgileri aktaralım.

Kabızlık ilacı hakkında hastalar tarafından sorulan bir diğer soru ise Bekunis nasıl kullanılır oluyor. Bekunis kullanımı için aşağıdaki unsurlara dikkat ediniz:

 • Öncelikle prospektüste yazan bilgileri harfiyen uygulamadan önce doktorunuzdan detaylı bilgi almanız gerekir.
 • Bekunis ilacı, mutlaka doktor kontrolünde belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Anlaşılmayan noktada mutlaka eczacıdan yardım alınmalıdır.
 • Normal koşullarda ise Bekunis kullanımı, gece yatmadan hemen önce ağızdan günde 1 tane olacak şekilde alınarak kullanılmaktadır.
 • Kabızlık giderici olarak kullanılabilecek Bekunis, olası yan etkileriyle birlikte değerlendirilerek hekim tarafından reçete edilmeden kullanılmamalıdır.

Şimdi Bekunis fiyat bilgileri kadar önemli başka bir konuya daha değinelim: Kabızlık ilacı Bekunis ne işe yarar? İşte yanıtı…

İlginizi çekebilir: Rotarix Fiyatları

Bekunis 3 Mg 5 Mg Kaplı Tablet Ne İşe Yarar?

Bekunis tablet, fonksiyonel olarak birçok etkiyi gösterebilir. Dolayısıyla Bekunis ne işe yarar sorusunun yanıtı birden farklı olabilir. Ancak ilacın temel etkileri şu şekilde gerçekleşmektedir:

 • Bekunis 3 mg 5 mg kaplı tabletler, kabızlığı gidermede etkili bir çözüm üretir. Bağırsak hareketlerinin uyarılması ve dışkının yumuşatılıp dışarı atılması hedeflenir.
 • Bağırsak hareketlerini düzenlemesi, ilacın bir başka etkisidir. Düzenli tuvalet alışkanlığı oluşturmak için önemlidir.
 • Bazı durumlarda ameliyat öncesi hazırlık için de Bekunis kullanılabilmektedir.
 • Kabızlık sorununu kısa süreli çözmek için etkili bir şekilde kullanılır. Ancak, sürekli kullanım, bazı zararlara yol açabileceği için mutlaka doktor kontrolünde kullanım sergileyiniz.

Bekunis fiyatları ise ilaç üreticisi şirketlerinin (Abdi İbrahim) maliyetleri ve güncel ekonomik gelişmelere bağlı bir şekilde belirlenmektedir.

Bekunis Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bekunis benzeri kabızlık ilaçları, genellikle kısa sürelerde etki göstermek üzere hazırlanırlar. Ancak ilacın ne kadar sürede etki edeceği kişiden kişiye bağlı bir şekilde değişiklik gösterecektir. Özellikle metabolik etki bakımından süre farklılıkları söz konusu olacaktır.

Bekunis ne kadar sürede etki eder sorusunun temel yanıtı bu şekildedir. Ek olarak Bekunis fiyatlarına dair güncel gelişmeler için de bu sayfayı takip edebilirsiniz.

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır
Bekunis’in günde kaç defa kullanılacağı, prospektüs bilgilerinde yer almaktadır. Ancak hekiminiz, uygun görmesi halinde kontrollü bir şekilde sıklık ve dozajı artırabilir.

Bekunis fiyatları haricinde sorulan bir diğer soru da ilacın günde kaç defa alınacağına dairdir.

Bekunis kullanımı, doktor kontrolünde gerçekleşmesi gerektiğinden dolayı hekiminizin belirleyeceği dozaj ve sıklıkta kullanmanız önemlidir.

Bekunis günde kaç defa kullanılır? İşte yanıtı:

 • Bekunis, hekiminiz tarafından başka bir kullanım önerisinde bulunulmadığı sürece yetişkinler için gece yatmadan hemen önce ağız yoluyla bir miktar su ile günde 1 kaplı tablet şeklinde alınır.

HATIRLATMA: Bekunis fiyatları 2024 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı’nın kur düzenlemeleri başta olmak üzere üretim maliyetini artıran tüm faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

Bekunis Reçetesiz Alınır mı?

Bekunis eczane fiyatı haricinde çokça sorulan bir diğer soruyu daha yanıtlayalım: Bekunis reçetesiz alınır mı? İşte yanıtı:

 • Bekunis, eczanelere gidildiğinde reçetesiz olarak alınabilmektedir.
 • Ancak sağlık açısından farklı etkilere karşı doğru kullanım sergilemek için mutlaka reçeteli olarak ilacı temin etmelisiniz.
 • Özellikle kullanıcı deneyimleri açısından birçok kişinin bünyeyi ilaca fazla alıştırmamak gerektiğini, doğru kullanımın doktorun önerdiği şekilde kullanıma uyum göstermek olduğunu söyleyebiliriz.

Önerilen farklı içerik: Bim Kıyma Fiyatları

Bekunis Kimler Kullanamaz?

Bekunis İlaç Fiyatları
Bekunis, bazı gruplar için kesinlikle kullanımı önerilmeyen bir ilaçtır. Hekiminize danışarak ilacı kullanıp kullanamayacağını öğrenmelisiniz.

Bekunis kabızlık ilacı, genel olarak ilgili probleme maruz kalmış kişiler tarafından doktor önerisiyle kullanılır. Bekunis fiyat 2024 listesiyle ilgili güncel gelişmeleri incelerken aynı zamanda bu ilacı kimlerin kullanamayacağı da çok önemli başka bir konuyu ifade eder.

Ancak, bazı kişilerin Bekunis ilacını kullanamayacağını ya da kullanımda dikkatli olması gerektiğini söyleyelim.

Bekunis ilacını kimler kullanamaz? İşte prospektüste olan bilgiler:

 • Etken maddelerden herhangi birisine alerjisi olan kişiler ilacı kullanamaz.
 • Bulantı ve kusmayla birlikte sebebi bilinmeyen karın ağrısı, barsak tıkanıklığı ve çeşitli hastalıklara sahip kişiler de ilacı kullanmamalıdır. Bu nedenle ilaç kullanımından önce doktorunuz aracılığıyla detaylı bir muayene olmanız önemlidir.
 • 12 yaşın altındaki çocuklar ilacı kullanamaz.
 • Emziren anneler ilacı kullanamaz.

ÖNEMLİ NOT: Hamilelik dönemindeki anneler, belirli şartlar içerisinde ilacı kullanabilir. Doktor onayıyla birlikte hamileliğin ilk 3 ayında Bekunis ilacı kullanılabilmektedir.

Bekunis Yan Etkileri Nelerdir?

Bekunis fiyat listesini araştıran birçok kişi ilgili ilacın yan etkilerini de merak ediyor. Tablet formundaki her ilaç gibi Bekunis’in de bazı olası yan etkileri söz konusudur. Bu etkilerin herhangi birinin görülmesi halinde mutlaka hızlı bir şekilde doktora başvurulmalıdır.

Bekunis yan etkileri ise şu şekildedir:

 • Vücudun el, bilek, yüz ve dudak gibi belirgin bölgelerinde şişme, döküntü vb. durumlar varsa hemen hekiminize başvurun.
 • Ayrıca baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, gaz şikayetleri gibi seyrek görülen yan etkiler olabilir.
 • Çok seyrek görülen yan etkiler arasında ise karın ağrısı, ishal, idrar renginin koyulaşması ya da kızarması gibi etkilerden bahsedilebilir.

Bekunis Zararlı Mı?

Bekunis Hap Fiyatları
Uzman hekimler, Bekunis kabızlık giderici ilacın sadece önerilen dozajda kullanılmasını öneriyor. İlgili ilaç, amaç dışı bir şekilde fazla dozda yanlış kullanım ile alındığında zararlı olabiliyor.

Bekunis fiyatları kadar merak edilen bir diğer konu ise ilgili ilacın zararlı olup olmadığıdır. Özellikle Bekunis kullanarak zayıflayanlar kadınlar kulübü gibi forum sitelerinde çokça paylaşılmaktadır. Ancak zayıflamak gibi amaç dışı kullanımlarda bu ilacın zararlı olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Bekunis kabızlık giderici ilaç; aşırı doz halinde ya da uzun süreli olarak kullanımda diğer benzeri ilaçlar gibi potasyum kaybına, su – elektrolit kaybına ve ishale neden olabilmektedir. Ek olarak nonfonksiyonel kolon tablosu oluşabileceği de uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bu nedenle Bekunis kullananlar mutlaka öncesinde bir hekime danışarak ilacı reçete etmeli, sadece doktorun öngördüğü dozajda günlük kullanım sağlamalıdır.

Şimdi Bekunis fiyat 2024 bilgileriyle ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım.

Market kategorisinden öneri: Bim Le Cola Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Bekunis fiyat bilgileri ile alakalı sorulan sorular ve yanıtları şu şekildedir:

Bekunis 30 draje fiyatı ne kadar oldu?

Bekunis markasının draje formatında herhangi bir ilacı yoktur. Film kaplı tablet halinde piyasaya sunulan Bekunis fiyatları güncel olarak 92,01 TL’dir.

Bekunis günde 2 tane içilir mi?

Bekunis, doktorunuzun farklı bir önerisi olmadan günde 2 adet içilemez. Uygun kullanım sıklığı ve dozajı, günde 1 film kaplı tablet şeklindedir.

Bekunis fiyatlarına zam geldi mi?

2023 yılının son döneminde ilaç fiyatlarına kur güncellemelerinden dolayı %25 oranında zam yapılmıştır. Buna bağlı olarak Bekunis fiyat listesi de %25 zamlı haliyle güncellenmiştir.

Bekunis fiyat 2024 listesini sizler için açıkladık. Ayrıca Bekunis nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi merak edilen tüm soruların yanıtlarını verdik. İlaca dair tüm sorularınız için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: Bekunis Prospektüs

Menenjit Aşısı Fiyatı 2024: Bexsero ve Nimenrix Aşı Fiyatı

Menenjit aşısı, menenjit hastalığına karşı koruma sağlayan, bağışıklık sağlamak için geliştirilen koruyucu aşı yöntemlerinden birisidir. Bebeklerde menenjit aşısı ise belirli zamanlar diliminde uygulanmaktadır. Peki, menenjit aşısı fiyatı 2024’te ne kadar oldu? İlaç zamları doğrultusunda en güncel rakamları sizlerle paylaşıyoruz.

Menenjit aşısı fiyatları, SGK kapsamında olmadığı için eczanelere giderek özel olarak alınıyor. Birçok ebeveyn bu durumdan şikâyetçi olsa da Bexsero, Nimenrix, Menveo, Menactra Meningokok aşısı fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Menenjit aşısının fiyatını merak edenler için güncel tablomuzu hazırladık! İşte menenjit aşı fiyatına dair tüm detaylar…

Menenjit Aşısı Fiyatlarına Zam Geldi!

Menenjit aşısı fiyatı, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmadığından dolayı çok yüksektir. İlaç fiyatlarına gelen %25 zam sonrasında menenjit aşısı fiyatları dudak uçuklatıyor. Zam sonrasında Bexsero aşısı fiyatları ne kadar oldu? Güncel bilgileri öğreneceksiniz.

Menenjit aşısı çeşitleri arasında fiyat bakımından herhangi bir fark bulunmasa da doktorların önerdiği markalar değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle bebek menenjit aşısı ücreti ne kadar sorusunun tüm markalara göre yanıtlanması önemlidir.

Önerilen içerik: Rotarix Aşı Fiyatı

Menenjit Aşısı Fiyatı 2024: Bexsero, Nimenrix, Menveo

Meningokok menenjit aşısı fiyatları, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmadığı için eczanelerden sadece ücretli bir şekilde alınabilir.
Meningokok menenjit aşısı fiyatları, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmadığı için eczanelerden sadece ücretli bir şekilde alınabilir.

Menenjit aşıları, içeriği bakımından farklı olmayan birden fazla marka tarafından üretilmektedir. Bu markalar, birbirilerinin muadili konumundadır. Bu nedenle menenjit aşısı fiyatları eczaneler arasında markalar açısından değişiklik göstermez.

Menenjit aşısı fiyatı 2024 yılında yeni zamlı liste olarak aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Menenjit Aşısı İsimleriFiyat
Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatları2.092,47 TL
Nimenrix Aşı Fiyatları1.659,00 TL
Menactra Meningokok Aşı Fiyatı1.919,96 TL
Menveo Menenjit Aşısı Fiyatı1.444,76 TL
Menenjit aşıları kaç TL oldu?

Bebek menenjit aşısı fiyatı ne kadar sorusunun temel olarak yanıtı bu şekildedir. Görüldüğü üzere markalar arasında (Bexsero haricinde) ciddi fiyat farklılıkları yoktur.

Ancak doktor önerilerine göre 1 yaş ya da 9 aylık bebeklere önerilecek markalar değişiklik gösterebilir. Bu bakımdan 9 ay ve 1 yaş menenjit aşısı fiyatları arasında farklılıklar olacaktır. Şimdi menenjit aşısı isimlerine göre fiyatları detaylı olarak aktaralım.

Öneri içerik: Bekunis Fiyatları

1- Bexsero Aşısı Fiyatları

Bexsero, bebeklere yapılan menenjit aşıları içerisinde en fazla tercih edilen alternatiflerden birisidir. Kullanıma hazır enjektör yapısıyla bakteriyel aşılar arasında önemli bir yeri bulunur. Meningokok aşısı etken maddesiyle üretilen Bexsero fiyatı ne kadar oldu? İnceleyelim.

Bexsero menenjit aşısı fiyatı 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

 • Bexsero Aşı Fiyatı: 2.092,47 TL

2- Nimenrix Aşı Fiyatları

Menenjit Aşı Fiyatları
Menenjit Aşı Fiyatları

Nimenrix, benzer şekilde doktorlar tarafından belirli koşullara göre önerilen bir diğer menenjit aşı markasıdır. Bexsero ile içerik bakımından yakınlık gösterse de hekim tavsiyesine göre belirli farklılıklar dikkate alınabilir. Nimenrix fiyatları ne kadar oldu? Detayları inceleyelim.

Nimenrix menenjit aşısı fiyatı 2024 yılında şu şekildedir:

 • Nimenrix Aşı Fiyatı: 1.659,00 TL

3- Menveo Menenjit Aşısı Fiyatları

Menveo, menenjit aşıları içerisinde en uygun fiyatlı seçenek konumundadır. Ancak doktor önerisi olmadan sadece fiyata bakarak aşı tercihinde bulunmak sorun teşkil edebilir. Bu nedenle tüm süreç boyunca hekiminizin tavsiyelerine uyum sağlamalısınız.

Menveo menenjit aşısı fiyatları 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

 • Menveo Menenjit Aşısı Fiyatı: 1.444,76 TL

4- Menactra Meningokok Aşı Fiyatı

Son olarak Menactra aşı fiyatlarını inceleyelim. Menactra Meningokok olarak ifade edilen çeşit, bir diğer menenjit aşısı markalarından birisidir. Güncel fiyatları ise aşağıda paylaşılmıştır.

Menactra menenjit aşısı fiyatı ortalama olarak şu şekildedir:

 • Menactra Aşı Fiyatları: 1.919,96 TL

Önerilen içerik: Eczanede Kulak Deldirme Fiyatları

Menenjit Aşısının Fiyatı Neden Pahalı?

Menenjit Aşılarının Fiyatı Neden Pahalı?
Menenjit Aşılarının Fiyatı Neden Pahalı?

Menenjit aşısı fiyatlarının pahalı olmasının birçok sebebi bulunuyor. Ancak ülkemizde devletin karşıladığı ve karşılamadığı olmak üzere iki çeşit menenjit aşısı bulunmaktadır. Meningokok olarak ifade edilen türdeki aşılar, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmamaktadır.

Bu nedenle aileler, bu aşı türlerini istedikleri takdirde kendileri yaptırabiliyorlar. İlgili aşılar SGK kapsamında olmadığından dolayı pahalıdır. Ek olarak ilaç fiyatlarının Euro kuruna endeksli olacak şekilde belirlenmesi de fiyatları artıran bir diğer unsurdur. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen son Euro kurunda %25 artışa gidilmesi, menenjit aşısı fiyatının daha da yükselmesine neden oldu.

Önerilen içerik: Diz Kapağına Vurulan İğne Fiyatları

Menenjit Aşısı İsimleri Nelerdir?

Menenjit aşıları, yapı itibariyle farklı birçok seçeneğe sahiptir. Pnömokok ve Hemoflius Influenza aşıları, devlet tarafından ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Ancak Meningokok olarak ifade edilen türdeki aşıların da yapılması önemlidir. Bu aşıların tamamlanması, menenjit hastalığına karşı tam koruma için önemlidir.

Menenjit aşısı fiyatı 2024 yılında marka, isim ve çeşitler itibariyle değişiklik göstermektedir. Bexsero, Meningokok B alt tipi dâhil tüm riskleri azaltan bir aşı markası olduğundan dolayı en önemli seçenek konumundadır. Türkiye’de satışı yapılan menenjit aşısı isimleri ve markaları şu şekildedir:

 • Bexsero
 • Nimenrix
 • Menveo
 • Menactra Meningokok

Menenjit Aşısı Kaç Doz?

Menenjit Aşısı Fiyatı Ne Kadar?
Menenjit Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

Menenjit aşısı fiyatı haricinde ebeveynler aşı ile ilgili tüm bilgilere sahip olmak isteyebilirler. Bu konuda en çok sorulan soru ise “menenjit aşısı kaç doz?” şeklinde gerçekleşmektedir. Menenjit aşısının dozajı doktorunuz tarafından belirleneceğinden dolayı, bu konuyu öncesinde bilmenizde yarar bulunmaktadır.

Menenjit aşıları bebeğinizin 9. ayı tamamlamasıyla birlikte 1 ya da 2 doz halinde uygulanmaktadır. Her ne kadar dokuzuncu aydan sonra bu aşılar yaptırılabilse de bazı hekimlerin 7.ayı tamamlayan bebeklerde bu aşıyı uygulayabildiklerini söyleyebiliriz. Bu nedenle hekiminizin kontrolleri sonrasında belirleyeceği en uygun süreye uyum sağlamanız önemlidir.

Menenjit Aşısı Ateş Yapar Mı?

Menenjit aşısı fiyatı kadar araştırılan bir diğer konuyu da açıklayalım: Menenjit aşısı ateş yapar mı? İşte yanıtı:

 • Menenjit aşısı yan etkileri bakımından diğer aşı çeşitleriyle benzerlik göstermektedir.
 • Menenjit aşılarının yan etkileri arasında “ateş” çoğunlukla yer alır. Özellikle 38 dereceyi aşan ateş durumu için tedbir almanız gerekebilir.
 • İştah kaybı, kızarıklık, şişlik, uykulu olma hali gibi diğer yan etkilerin varlığından da söz edebiliriz.

Menenjit aşısı fiyatı ne kadar sorusunu sizler için yanıtladık. Son olarak konuyla ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtlarına değinelim.

Sıkça Sorulan Sorular

Menenjit aşısı fiyatlarına dair merak edilen tüm sorular ve yanıtları aşağıdaki gibidir:

Eczanede menenjit aşısı ne kadar?

Menenjit aşıları, tüm eczaneler için aynı fiyattadır. Günümüzde menenjit aşısı fiyatları ortalama olarak 1.450 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

Menenjit aşısı hangi ayda yapılır?

Menenjit aşısı doktorunuzun uygun görmesi halinde 9. ay itibariyle yapılabilmektedir. Genelde 2 doz kullanılır.

Menenjit aşıları ücretli mi?

Evet. Meningokok tabanlı aşıların tümü, SGK kapsamında olmayıp belirli ücret dâhilinde satın alınabilmektedir. Menenjit aşısı fiyatları ortalama olarak 1.450 TL’den başlamaktadır.

Dize Yapılan İğne Fiyatları 2024: Güncel Kortizon İğnesi

Diz ağrısı, özellikle belirli bir yaştan sonra hemen herkeste ortaya çıkan bir sağlık problemidir. İlgili probleme çözüm olarak ameliyat önerilse de, dize yapılan iğneler ile ameliyatsız çözüm de mümkündür. Dize yapılan iğne fiyatları 2024’te ilaç zamlarından sonra ne kadar oldu? Sizlere en güncel fiyat bilgilerini aktarıyoruz.

Dize yapılan iğneler, kortizon iğnesi olarak tanımlanabilse de bazı ilaçlarda bu durum farklılık gösterebiliyor. Bu bakımdan 1 tane kortizon iğnesi fiyatlarına da ayrıca değineceğiz. Dizde sıvı kaybı sonrasında bu enjektörler ile tedavi yapılabilmektedir. Hemen herkesin merak ettiği dize yapılan iğne fiyatı ne kadar? İşte yanıtı…

Dize Yapılan İğne İsimleri ve Markaları Nelerdir?

Dizdeki sıvı kaybının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte yaşlılığın etkili olduğu söylenebilir. Ameliyatsız çözüm önerisi olarak dize yapılan iğneler mevcutta satılmaktadır. Ameliyatsız diz sıvı kaybı tedavisinde kullanılan bu iğneler, farklı markalarla birlikte satışa sunulmaktadır.

Dize yapılan iğne isimleri ve markaları güncel olarak şu şekildedir:

 • Primevisc
 • Monovisc
 • Laniczol
 • Orthovisc
 • Cingal

Dize yapılan iğne fiyatları bu listede yer alan marka ve enjeksiyon çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Tüm fiyatları son ilaç zamlarına göre güncel olarak sizlere sunacağız.

Önerilen içerik: Excipial Lipo – Hydro Emülsiyon Fiyatları

Dize Yapılan İğne Fiyatları – Güncel Liste

Dize Yapılan İğne Fiyatı
Dize Yapılan İğne Fiyatı

Diz içine yapılan iğne fiyatı, diğer enjeksiyon ilaçlarına göre biraz daha pahalıdır. Bunun ana nedeni, bileşeninde bulunan maddelerin ve ilacın hazırlanmasının maliyetli olmasıdır. Bu nedenle diz kapağına yapılan iğne fiyatları genel olarak pahalıdır. SGK kapsamında olmaması ise ilaç fiyatının tamamının vatandaşlar tarafından ödeneceği anlamına geliyor.

Dize yapılan iğne fiyatları 2024 yılında son ilaç zamlarına göre aşağıdaki gibidir:

İlaçFiyat
Laniczol Diz Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatları1.233,31 TL
Monovisc Dize Vurulan İğne Fiyatları5.450,00 TL
Primevisc Dize Yapılan İğne Fiyatı4.150,00 TL
Cingal Diz Enjeksiyon Fiyatları6.250,00 TL
Orthovisc Dize Yapılan İğne Fiyatları2.375,00 TL
Dize yapılan iğne fiyatı ne kadar?

NOT: Burada yer alan fiyatlar, markalardan elde edilen bilgilere göre tablolara yansıtılmıştır. Ayrıca 2023 yılının son döneminde gelen %25’lik ilaç zammına göre fiyatlar güncellenmiştir.

Hatırlatma: 04.05.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

Dize yapılan iğne isimleri ve fiyatları bu şekildedir. Ek olarak kortizon iğnesi fiyatlarını da detaylı olarak inceleyelim.

1- 1 Tane Kortizon İğnesi Fiyatları

Diz sıvı kaybı iğnesi fiyatı söz konusu olduğunda kortizon iğnelerinden ayrıca bahsetmek gerekir. Kortizon iğnesi, genellikle iltihap kaynaklı diz ağrılarının tedavisinde kullanılır. Kortizon iğneleri ortalama olarak 3.250 TL olmakla beraber, marka ve çeşitlere göre değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle doktorunuzun önerdiği kortizon isimlerine göre ayrıca fiyat incelemesi yapmanız gerekecektir. Dize yapılan iğne fiyatları 2024 güncel bilgileri bu şekildeydi. Şimdi diğer bilgilere geçelim…

Önerilen içerik: Menenjit Aşısı Fiyatları

Dize Vurulan İğne Fiyatları Neden Pahalı?

Dize vurulan iğne fiyatının pahalı olması, vatandaşların şikâyetçi olduğu konuların başında gelir. İlaç fiyatlarına gelen zamlar, tüm ilaçları etkilese de dize yapılan iğne fiyatlarının daha da yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Diz sıvı kaybı iğnesi fiyatları, bileşenindeki hammaddelerin ithal edilmesi ve diğer faktörlere bağlı olarak Euro döviz kuruna endekslidir. Buna bağlı olarak Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tıbbi ilaçlardaki Euro kuru artışları, diz iğnesi fiyatlarını da artırıyor.

2023 Aralık ayında ilaç fiyatlarına gelen %25’lik zam sonrasında da tüm ilaçların fiyatı artmıştır. Dize vurulan iğne fiyatı dâhil tüm ilaç çeşitlerinde belirgin fiyat artışları söz konusudur.

Öneri içerik: Bekunis Fiyatları

Dize Yapılan İğne Nedir? Ne İşe Yarar?

Diz Kapağına Yapılan İğne Fiyatları
Diz Kapağına Yapılan İğne Fiyatları

Dize yapılan iğne fiyatları bilgilerinden sonra bu ilacı daha yakından tanıyalım. Birçok kişi dize yapılan iğne nedir, ne işe yarar gibi sorular sorarak araştırma yapmaktadır. Bu soruların yanıtları aşağıdaki gibidir:

 • Eklem sıvısı olarak bilinen dize yapılan iğneler (enjeksiyon), diz ekleminde yoğun bir şekilde sıvı formu sağlayarak aşınmayı gidermek amacıyla uygulanan tedavide kullanılan iğnelerdir.
 • Dize yapılan iğneler, genel olarak bu aşınmayı giderir. Bununla beraber hastanın ağrı vb. şikayetlerinin giderilmesi ya da azaltılması amaçlanır.
 • Dize yapılan iğne içeriğinde sodyum hyalüronat bulunmaktadır.

Öneri kategori: İlaç Fiyatları

Dize Yapılan İğne Zararlı Mı?

En az dize yapılan iğne fiyatları kadar araştırılan bir konu daha bulunuyor: Diz iğneleri zararlı mı? Bu konuda farklı söylemler olsa da yayın görüş üzerinden hareketle yorum yapalım.

Dize yapılan iğne zararlı mı sorusu için genel görüş, ilgili sıvı uygulamasının fazla yapılması durumunda kıkırdak ve eklem hasarının giderek artacağı yönündedir. Bu nedenle diz bölgesine enjekte edilen kortizon iğnelerinin senede maksimum 3 – 4 kez yapılabileceği belirtiliyor.

Dize Yapılan İğne Sonrası Ağrı Olur Mu?

Dize Yapılan İğne Fiyatı Ne Kadar?
Dize Yapılan İğne Fiyatı Ne Kadar?

Diz bölgesindeki sıvı kaybından kaynaklı şikayetleri azaltmak için uygulanan diz kortizon iğneleri, bazı yan etkilere sahiptir. Yaygın belirtiler arasında ağrı, kızarıklık, şişlik ya da sıcaklık hissi bulunsa da bu etkiler uzun süreli değildir. Genellikle birkaç gün içerisinde belirtiler azalarak yok olmaktadır.

Dize yapılan iğne sonrası ağrı olur mu sorusunu soran ve ağrı yan etkisini yaşayan hastalara ise buz torbası uygulaması önerilmektedir. Yine de şiddetlenen ağrı ve diğer belirtilerin olması durumunda mutlaka hekiminize danışmanız gerekiyor.

Son olarak dize yapılan iğne fiyatları ve diğer konular hakkında sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

İlginizi çekebilir: Rotarix Aşısı Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Diz kapağına yapılan iğne fiyatları ve tedavi hakkında sıkça aldığımız soruların yanıtları aşağıdaki gibidir:

Dize yapılan iğnenin adı nedir?

Dize yapılan iğneler, genel olarak kortizon iğnesi şeklinde tanımlanır. Ancak yaygın kullanım ilaç isimleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Dize yapılan iğne isimleri Laniczol, Cingal, Monovisc gibi farklı seçeneklere sahiptir.

Dize yapılan iğne fayda ediyor mu?

Diz kapağına yapılan iğneler herhangi bir fayda garantisi içermese de uzman doktor kontrolünde doğru bir şekilde uygulandığında belirli süreler içerisinde fayda sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için mutlaka hekiminizle görüşün.

Dize kolajen iğnesi yaptırmak zararlı mı?

Dize yapılan tüm iğnelerin miktarı, uygulama sıklığı, yanlış işlem gibi faktörlere göre zararlı etkileri olabilir. Bu nedenle senede 3 – 4 kez yapılabilecek bu iğnelerin mutlaka uzman hekim tarafından uygulanması gerekmektedir.

Farklı kategori önerisi: Migros’ta Viski Fiyatları