Cilt hastalıkları, çeşitli yaş gruplarında görülebilen, insanların en sık maruz kaldığı problemlerin başında geliyor. Excipial Lipo, içeriğinde bulunan yağlarla birlikte nemlendirici etki sağlayarak bazı cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılan ilaçlardan birisidir. Günümüzde ise daha çok Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgileri merak edilmektedir. Hydro %2 ve Lipo %4 olmak üzere iki seçeneği bulunan bu ilacın güncel fiyat bilgilerini derledik.

Excipial Hydro fiyatları, Türkiye’de gerçekleşen son ilaç zammından etkilenerek yükselmiştir. Bununla birlikte Excipial Lipo %4 emülsiyon fiyatında da benzer gelişmeler söz konusudur. Aşağıdaki tablolarda Excipial krem fiyatları 2024 güncel listesini bulabilirsiniz. İşte ilaç fiyatlarına dair detaylar…

Excipial Lipo Krem Fiyatı Ne Kadar?

Excipial Lipo, içeriğinde sodyum laktat, triklozan, laktik asit ve daha birçok maddeyi bulunduran, yumuşatıcılar ve koruyucular grubunda yer alan, nemlendirici etkisiyle birçok cilt problemlerinde yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Günümüzde hekimlerin birçoğu, bu hastalıkların tedavisinde Excipial Lipo %4 Emülsiyon ilacını reçete etmektedir.

Excipial Lipo fiyatı, üretici firma olan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama şirketi tarafından ekonomik gelişmelere ve üretim maliyetlerine göre belirlenmektedir. Son dönemde Sağlık Bakanlığı’nın ilaç fiyatlarında belirlemiş olduğu sabit kur fiyatının artırılması, ilaç fiyatlarına zam gelmesini sağladı. Excipial Lipo krem fiyatı da zamlanan ilaçlar arasında yer alıyor.

Peki, Excipial fiyatları 2024’te ne kadar? İşte güncel bilgilerle fiyat detayları…

Excipial Lipo Fiyat 2024: Emülsiyon Krem Fiyatları

Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, üretici firma maliyeti ve yasal düzenlemeler sonrasında belirlenmektedir.
Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, üretici firma maliyeti ve yasal düzenlemeler sonrasında belirlenmektedir.

Excipial adı verilen ilaçlar, Hydro ve Lipo olmak üzere iki farklı şekilde piyasada yer almaktadır. Atopik egzama, balık pulu görünümünde kuru cilt hastalığı, asteatotik egzama gibi kronik hale gelmiş kuru cilt hastalıklarının birçoğu için kullanılmaktadır. Hastaların reçetelerine sıkça dahil edilen Excipial krem fiyatlarını güncel haliyle sizler için özetleyelim.

Excipial Lipo fiyatı 2024 yılı için Hydro çeşidiyle birlikte aşağıdaki gibidir:

İlaçFiyatı
Excipial Hydro %2 Emülsiyon Fiyatı (200 ML)134,94 TL
Excipial Lipo %4 Emülsiyon Fiyatı (200 ML)172,07 TL
Excipial fiyatları 2024 bilgileri yukarıdaki tablodan güncel olarak incelenebilir.

NOT: Yukarıda yer alan fiyatlar, tüm eczaneler için 04.05.2024 tarihinden itibaren geçerlidir. Excipial krem fiyatının önümüzdeki günlerde değişmesi söz konusu olduğunda, içeriğimizin tablo kısmındaki fiyat verileri de güncellenecektir.

Excipial Lipo eczane fiyatı güncel olarak bu şekildedir. Ancak, hastaların SGK ya da diğer özel sağlık sigortalarında yer alan anlaşma maddelerine göre fiyatların daha düşük olması söz konusu olabilecektir.

Şimdi Excipial Lipo fiyatların detaylarını inceleyelim…

Önerilen içerik: Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatları

1- Excipial Lipo %4 Emülsiyon Fiyatı

Excipial Lipo Fiyatı
Excipial Lipo fiyatı, Hydro seçeneğine göre biraz daha pahalıdır. Ancak fiyat farkı belirgin değildir.

Excipial Lipo, etkin madde olarak 100 gram kremde 4 gram üre içermektedir. Suyu geçirmeyen yapısı, yüksek yağ içeriği olmasına rağmen kolayca emilmesi, ilacın avantajları arasında yer alıyor. 200 ml’lik paketler halinde kullanıma sunulan bu krem, cildi iyileştirmek adına nemlendirici etki gösterir ve içeriğindeki etken yağ maddelerini kullanır. Excipial Lipo fiyatı 2024 yılı zamlandı! İşte fiyat detayları…

Excipial Lipo %4 emülsiyon fiyatı 2024’te güncel haliyle şu şekildedir:

 • Excipial Lipo %4 Emülsiyon 200 ML Fiyatları: 172,07 TL

2- Excipial Hydro %2 Emülsiyon Fiyatları

Excipial Hydro ise etken madde anlamında 100 gram için 2 gram üre içermektedir. Lipo ile benzer etkilere sahip olsa da içerisinde farklı etken maddeler olduğundan dolayı hekim kontrolüyle birlikte kullanılması önerilir. Excipial Lipo fiyatına benzer şekilde Hydro fiyatlarına da zam gelmiştir. Güncel bilgileri inceleyelim…

Excipial Hydro %2 Emülsiyon fiyatı 2024’te aşağıdaki gibidir:

 • Excipial Hydro %2 Emülsiyon 200 ML Krem Fiyatları: 134,94 TL

NOT: Eczacıbaşı Excipial Lipo ve Hydro emülsiyon fiyatları, ülkemizdeki tüm eczanelerde aynıdır. Ancak hastaların hangi sigorta kapsamında olduğuna göre fiyatlarda bazı değişiklik olabilecektir. Bu nedenle reçetenizi eczacınıza verdiğinizde fiyat detaylarını sigorta kapsamıyla birlikte danışmanız önemlidir.

İlginizi çekebilir: Rotarix Fiyatları

Excipial Lipo Krem SGK Karşılıyor Mu?

Excipial Hydro Fiyatları
Excipial Hydro fiyatları, Lipo seçeneğiyle birlikte, SGK kapsamında olan kişiler için daha düşüktür. Burada yer alan fiyatların büyük bir bölümü SGK tarafından karşılanmaktadır.

Excipial Lipo fiyatına dair güncel bilgileri inceledikten sonra ilaç hakkında en çok sorulan soruları yanıtlayalım. Excipial krem ürünleri açısından hastaların en çok merak ettiği soru ise bu ilacın SGK kapsamında olup olmadığına yöneliktir.

Excipial Lipo krem SGK karışıyor mu? Evet… Excipial ismiyle satılan kremler hem Lipo hem de Hydro serisi için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Buna göre SGK kapsamındaysanız çok düşük tutarlara bu ilacı satın alabiliyorsunuz.

Excipial Lipo – Hydro Nedir?

Excipial Lipo fiyatına ek olarak bu kremler hakkında bu ilaçların ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığına yönelik pek çok merak edilen mevcut… İlgili ilaçların ne işe yaradığını ve içeriğindeki etken maddeleri sizler için açıklıyoruz.

Excipial Lipo, etken maddesi 100 gramında 4 gram üre olan, deri üzerine uygun şekilde sürülerek kullanılan, kuru cilt yüzeyini yumuşatma etkisiyle çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan, cilt direncini artıran ve elastikiyet sağlayan bir kremdir. İçerisindeki maddeler ise miristil laktat, dimetikon, sodyum laktat, laktik asit, arlacel 989, arlacel 582, elfacos e200, su, parfüm, orta zincirli trigliseritler, sıvı parafin, klorheksidin hidroklorür şeklindedir.

Excipial Hydro ise etken maddesi 100 gramında 2 gram üre bulunan, benzer etkilere sahip bir kremdir. Kuru cilt problemlerinin eşlik ettiği pek çok cilt hastalığında kullanılabilir. İçerisinde yer alan maddeler polioksil 40 stearat, süperpolistat, poliheksamid, sodyum sitrat, disodyum edetat, sitrik asit monohidrat, pürifiye su, dimetikon, parafinlikit, parfüm yağı – crematest mirage şeklindedir.  

Excipial Lipo fiyatları ile Hydro fiyatı arasında belirgin bir farklılık yoktur. Ancak içeriğindeki etken maddeler değişebildiğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

İlginizi çekebilir: Eczanede Kulak Deldirme Ücreti

Excipial Lipo – Hydro Ne İşe Yarar?

Excipial Krem Ne İşe Yarar
Excipial Krem, kuru cilt problemine yönelik etken maddeler içeren, kronikleşen kuru cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Excipial Lipo ve Hydro kremleri, temel olarak kuru cilt probleminin eşlik ettiği hastalıkları tedavi etme amacıyla reçete edilmektedir. İktiyozis olarak bilinen balık bulu görünümünde cilt hastalığı, kseroderma ya da kserozis olarak bilinen kuru cilt hastalıkları, asteatotik egzama ve atopik egzama gibi kronik hale gelen kuru cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Excipial Lipo ve Hydro ne işe yarar sorusunun yanıtı özet olarak bu şekildedir.

Geniş yüzeylere uygulanabilen bu kremler, cilt hastalığının giderilmesi sonrasında da kullanılabilmektedir. Ancak kremlerin çeşitli yan etkileri olabileceğinden dolayı öncelikle doktorunuza muayene olmanız ve sonrasında hekim önerilerine göre ilaçları kullanmanız önerilir.

Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgilerini aktardığımız bu içerikte, ek olarak bu kremlerin nasıl kullanılacağını açıklayalım.

Excipial Lipo – Hydro Nasıl Kullanılır?

Excipial Lipo ve Hydro kremlerine dair en çok merak edilen sorulardan birisi, bu ilaçların nasıl kullanılacağına dairdir. Excipial Lipo – Hydro nasıl kullanılır? İşte yanıtı:

 • Excipial kremleri (Hydro ve Lipo) çeşitleri arasında aynı şekilde kullanılır.
 • Önerilen kullanım şekli hekiminiz başka bir öneride bulunmamışsa günde 2 – 3 kez hastalıklı bölgeye uygulama şeklindedir.
 • Excipial krem, deri yüzeyine sürülerek uygulanabilmektedir.
 • Ayrıca 1 yaşın üzerinde olan küçük çocuklarda da kullanılabilir. Ancak bu konuda hekim kontrolü gerekir.
 • Excipial Lipo ve Hydro, süt çocuklarında kullanılmamalıdır.

NOT: Yukarıdaki kullanım şekli, prospektüsten alınmıştır. Doktorunuz farklı bir kullanım şekli önerdiyse, hekiminizin önerilerine uyum sağlamanız daha doğru olacaktır.

Önerilen içerik: Bekunis Hap Fiyatları

Excipial Lipo – Hydro Yan Etkileri

Excipial Krem Yan Etkileri
Excipial krem yan etkileri, genellikle hafif düzeyde ve çok seyrek sıklıkta görülmektedir..

Excipial Lipo fiyatı kadar bu ilaçların yan etkileri de önemlidir. Hastalar, fiyat ve ilaç bilgilerini daha çok araştırırken, yan etki gibi spesifik konuları da merak etmektedir.

Excipial Hydro ve Lipo yan etkileri şu şekildedir:

 • Tahriş
 • Kaşıntı
 • Pullanma
 • Kızarıklık

Yukarıdaki yan etkiler, hafif ve çok seyrek bir şekilde görülebilmektedir. Krem kullanımı sonrasında bu etkilerden herhangi birini görmeniz halinde mutlaka doktorunuza danışarak bilgi veriniz.

Excipial Lipo fiyatı haricinde bu kremin yüze sürülüp sürülemeyeceğine yönelik bilgileri aktaralım.

Excipial Lipo Yüze Sürülür Mü?

Excipial Lipo kullananların merak ettiği bir diğer soru ise bu kremin yüz bölgesine sürülüp sürülemeyeceği üzerinedir. Excipial kremleri, kuru cilt yüzeyine sahip kişiler için etkili maddelerle üretilmiş, doktorlar tarafından sıkça reçete edilebilen, nemlendirici ve yağlı birçok etken maddeye sahip bir kremdir. Yukarıda da görüldüğü üzere yan etkileri hafif ve seyrek şekilde görülmektedir.

Excipial Lipo yüze sürülür mü sorusunun yanıtı evet sürülebilir şeklindedir. Hydro ve Lipo kremlerinin her ne kadar yüz bölgesine sürülebildiği belirtilmiş olsa da, size özgü bir durum olabileceğinden dolayı kullanım sağlamadan hemen önce mutlaka doktorunuza danışın.

Excipial Lipo Kullananların Yorumları

Excipial Lipo fiyatlarıyla birlikte merak edilen bir diğer konu ise bu kremleri kullananların yorumlarıdır. Excipial Lipo kullananların yorumlarına dair güncel bilgiler şu şekildedir:

 • Excipial Lipo ve Hydro kremlerini kullanan kişiler, kuru cilt problemlerinin yok olduğunu, aynı zamanda hastalık olmayan durumlarda da kullanarak nemlendirici etkiyle beraber fayda sağladıklarını belirtmişlerdir.
 • Doktor kontrolü ve önerilen doza uyum sağlamak, fayda elde etmek açısından en önemli iki faktör olarak karşımıza çıkıyor. İlaçta yer alan maddelerin etki edeceği bir cilt hastalığınız varsa, doktorunuzun önermesi ve reçete etmesi şartıyla bu kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Menenjit Aşısı Ne Kadar?

Sıkça Sorulan Sorular

Excipial Lipo Fiyatı Ne Kadar?
Excipial Lipo fiyatı ne kadar? Sık sorulan sorular…

Excipial Lipo fiyatı 2024 bilgilerine yönelik en sık sorulan sorular şu şekildedir:

Excipial Lipo fiyatlarını devlet karşılıyor mu?

Excipial krem fiyatı (Hydro ve Lipo) devlet tarafından karşılanmaktadır. SGK kapsamında olan hastalar, daha düşük fiyattan bu ilacı satın almaktadır.

Excipial Hydro nemlendirici olarak kullanılır mı?

Excipial Hydro içerisinde nemlendirici bazı etken maddeler bulunmaktadır ve bu amaçla da kullanılabilir. Yine de normal koşullarda kullanım amacıyla dahi eczacınıza ya da hekiminize danışmakta fayda bulunur.

Kaynak: Excipial Prospektüs