Primolut adet geciktirici fiyatı, günümüzde regl dönemini düzenlemek, acil durumlarda adet zamanını geciktirmek isteyen kadınların araştırdığı konuların başında geliyor. Primolut N 5 MG tablet ilacı ise bu konuda etkili ve doktorlar tarafından da reçete edilebilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Peki, Primolut adet geciktirici hap fiyatı ne kadar? Güncel bilgileri sizler için araştırdık!

Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatı, dönem dönem kadınlar tarafından merak ediliyor. Adet geciktirici fiyatları arasında önemli bir yeri bulunan Primolut ilacına dair fiyat detaylarını listeledik. Ek olarak Primolut nedir, nasıl kullanılır gibi spesifik sorulara da yanıt bulabileceksiniz. İşte Primolut fiyat 2024 bilgileri…

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı Ne Kadar?

Adet geciktiriciler, önceden belirli olan adet tarihini değiştirmek isteyen kadınların tercih ettiği ilaçlar arasındadır. Temel görevi ise belirli süreler dahilinde adet tarihini geciktirmektir. Özel günlerin adet tarihiyle çakışması durumunda zorluk yaşamak istemeyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca sağlık yönüyle de doktorlar tarafından reçete edilebilmektedir.

Primolut adet geciktirici fiyatı 2024 yılında gelen ilaç zamlarından etkilenmiştir. Buna bağlı olarak güncel fiyat bilgileri kadınlar tarafından merak ediliyor. Hemen her eczanede bulabileceğiniz Primolut adet geciktirici ilaç fiyatı bakımından bütçeleri yakından ilgilendiren konular arasındadır. Fiyat detaylarını inceleyelim…

Primolut Adet Geciktirici Fiyat 2024: Güncel 5 MG Tablet

Primolut Fiyatları
Primolut Fiyatları

Adet geciktirici ilaç fiyatları, günümüzde kadınların sağlık masrafları arasında önemli bir yer edinmektedir. Buna bağlı olarak en iyi adet geciktirici hap hangisi gibi sorular da sorulabilmektedir. Sorunun yanıtlarından birisi olan Primolut adet geciktirici hap ise fiyatları en çok araştırılan ilaçlar arasında yer almaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatları 2024 yılı itibariyle güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • PRIMOLUT-N 5 MG 30 TABLET Fiyatı: 116,52 TL

NOT: Adet geciktirici fiyatları araştıran okuyucularımız için bu bilgilerin 6.04.2024 tarihi itibariyle güncel olduğunu belirtebiliriz. Fiyatların değişmesi halinde içeriğimizin bu bölümü güncellenecektir.

Önerilen içerik: Bekunis Kabızlık İlacı Fiyatları

1- Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatı

Primolut, her bir tablette 5 mg noretisteron içeren, kadınların rahim iç tabakasında doku yüzeyinde kanamayı önleyici ve koruyucu etkiler gösteren adet geciktirici bir ilaçtır. Primolut adet geciktirici fiyatları ise geçtiğimiz dönemde gelen ilaç zamlarından etkilenmiştir. Buna bağlı olarak fiyatların değiştiğini belirtebiliriz. Primolut ne kadar sorusunu soran kişiler için özet bilgileri verelim…

Adet geciktirici hap Primolut fiyatı tüm eczanelerde 116,52 TL olarak belirlenmiştir. Regl geciktirici hap fiyatları arasında Primolut’un ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Primolut satın alacak kişiler için tüm eczanelerde fiyatların aynı olduğunu belirtelim.

İlginizi çekebilir: Eczanelerde Kulak Deldirme Fiyatları

2- Primolut Reçetesiz Fiyatı

Primolut adet geciktirici fiyatları söz konusu olduğunda reçeteli ve reçetesiz iki seçenek arasında fark olup olmadığı da araştırılıyor. Primolut, SGK kapsamında olmadığından dolayı reçeteli ve reçetesiz fiyatlar arasında herhangi bir fark içermemektedir. Bu nedenle reçetesiz Primolut fiyatı için şu bilgileri verebiliriz:

 • Primolut reçetesiz fiyatı 2024 yılı itibariyle 116,52 TL’dir.

En İyi Adet Geciktirici Hap Hangisi?

Adet Geciktirici Fiyatları
Adet Geciktirici Fiyatları

Adet geciktirici ilaç isimleri, regl tarihini değiştirmek isteyen kadınlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu anlamda en iyi adet geciktirici hap hangisi sorusunun sıkça sorulduğunu biliyoruz. Eğer Primolut adet geciktirici fiyatı ile ilgileniyorsanız, bu ilacın alanında oldukça etkili olduğunu belirtelim.

Ancak adet geciktirici hap ismi araştırırken mutlaka profesyonel bir hekim desteği almanız önerilmektedir. Doktor kontrolü olmadan regl geciktirici kullanmak zararlı etkiler gösterebilecektir. Bu nedenle sadece doktorunuzun öngördüğü dozda hap kullanımı sağlayın.

İlginizi çekebilir: Rotarix Aşı Fiyatı

Primolut N 5 MG Tablet Nedir?

Primolut adet geciktirici fiyatı 2024 bilgilerini sunduktan sonra ilaç hakkında detaylı bilgileri verelim. Bu kapsamda Primolut nedir sorusunu yanıtlayacağız.

Primolut; 30 tabletlik ambalajda satılan, beyaz renkli, her bir tablette 5 mg noretisteron bulunan adet geciktirici ve kanamayı önleyici bir ilaçtır. Düzensiz, şiddetli ya da ağrılı adet dönemlerinde hekim tarafından reçete edilebilen bu ilaç aynı zamanda farklı amaçlarla da tercih edilebilir.

Menstruasyon (adet kanaması) tarihini ertelemek isteyenlerin de tercih ettiği Primolut, hekim kontrolüyle çeşitli durumlarda reçete edilebilmektedir.

Primolut Ne İşe Yarar?

Regl Geciktirici Hap Fiyatı
Regl Geciktirici Hap Fiyatı

Primolut nedir sorusunu yanıtladıktan sonra ilgili ilacın ne işe yaradığını aktaralım. Primolut ne işe yarar? İşte yanıtı:

 • Adet kanamasının ertelenmesini sağlar.
 • Adet tarihinin özel dönemlere (seyahat, spor vb.) denk gelmesi durumunda kullanılabilir.
 • Ayrıca rahim adet öncesi rahatsızlıklarda (PMS – PMT) reçete edilebilir.
 • Rahmin dış tabakasında, iç tabaka dokusunun bulunduğu durumlarda da Primolut kullanımı sağlanmaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgilenen okuyucularımız için ilgili ilacın ne işe yaradığını kısaca açıkladık. Şimdi ilacın reçetesiz alınıp alınamayacağına bakalım…

Adet Geciktirici Hap Reçetesiz Alınır Mı?

Primolut adet geciktirici fiyatına dair bilgilere değindik. Şimdi ilaca dair merak edilen başka bir soruyu yanıtlayalım: Adet geciktirici hap reçetesiz alınır mı? İşte yanıtı:

 • Primolut N 5 MG 30 tablet, eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilebilmektedir.
 • Ancak tüm ilaç kullanımında olduğu gibi Primolut kullanımı için de hekim kontrolü ve reçeteli satın alım önerilmektedir.

Primolut N reçetesiz satılır mı sorusunu yanıtladık. Şimdi ilaç ile ilgili diğer konulara değinelim…

İlginizi çekebilir: Menenjit Aşı Fiyatı

Primolut Adet Geciktirici Yan Etkileri

Primolut yan etkileri; tüm ilaçlarda olduğu gibi bazı etken maddelere duyarlı olan kişilerde gözükebilecektir. İlacın yan etkileri, çok yaygın, yaygın, seyrek olacak şekilde açıklanmıştır. Primolut adet geciktirici yan etkileri şu şekildedir:

 • Çok yaygın görülen belirtiler arasında rahim – vajinal kanama, adet kanamasının az olması gibi etkiler söz konusudur.
 • Yaygın yan etkiler arasında ise baş ağrısı, ödem, bulantı, adet kanamasının olmaması gibi etkiler söz konusudur.
 • Seyrek görülen yan etkiler arasında ise kurdeşen ve döküntü gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları bulunmaktadır.
 • Migren, Primolut yan etkileri arasında yaygın olmayan kategoride yer alan bir belirtidir.

Primolut fiyatları kadar yan etkilerin de önemi büyüktür. Yukarıdaki durumlarla karşılaşmanız halinde ilacı kullanımını durdurun ve doktorunuza danışın. Primolut adet geciktirici fiyatı konusunda ilaçla ilgili diğer bilgileri vermeye devam edelim…

Primolut Adet Geciktirici Günde Kaç Tane İçilir?

Primolut adet geciktirici hap kullanımına dair en çok merak edilen sorulardan birisi de ilgili ilacın günde kaç tane içileceği üzerinedir. Primolut adet geciktirici ilaç; doktorunuzun öngördüğü doz ve sıklıkta kullanılmalıdır. Buna bağlı olarak günde kaç tane içileceği ise ilacın reçete edilme nedenine göre değişebilecektir.

Primolut adet geciktirici günde kaç tane içilir sorusuna ise genellikle günde 2 – 3 defa şeklinde yanıt verilebilir. Ancak bazı durumlarda günde 1 tane kullanım da önerilebilmektedir. Bu nedenle hapın kaç tane içileceği hususunda mutlaka doktorunuzdan bilgi alınız.

Primolut Adet Geciktirici Aç Mı Tok Mu?

Primolut adet geciktirici fiyat 2024 bilgileri haricinde bu hapa dair başka sorular da merak edilmektedir. Primolut adet geciktirici aç mı tok mu sorusu ise bu konudaki diğer araştırılan konular arasında yer almaktadır. Primolut kullanımı, çiğnenmeden, yeterli miktar sıvı ile tok karnına sağlanmalıdır. Ek olarak başka bir öneride bulunulmadıkça doğru kullanım bu şekildedir.  

Farklı kategori önerisi: Migros’ta Rakı Fiyatları

Primolut Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Primolut Reçetesiz Fiyatı
Primolut Reçetesiz Fiyatı

Primolut kullanımı hakkında doz ve kullanım sıklığı, reçete edilme nedenine göre değişebilecektir. Bu nedenle Primolut nasıl kullanılır sorusunu prospektüste yer alan bilgilere göre yanıtlamakta fayda bulunmaktadır.

Primolut adet geciktirici nasıl kullanılır? İşte yanıtı:

 • Primolut kullanımına beklenen adet kanama tarihinden 3 gün önce başlanmalıdır.
 • Önerilen doz ve kullanım sıklığı ise günde 3 tablet olacak şekildedir.
 • Primolut kullanımı ilacın kullanılmaya başlandığı tarihten itibaren 10 – 14 günü geçmeyecek şekilde sağlanmalıdır. Bu süreden fazla kullanım önerilmez.
 • Tablet almayı bıraktıktan yaklaşın 2 – 3 gün sonra adet kanaması başlayacaktır.

Son olarak Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: Dize Yapılan İğne İsimleri ve Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Adet geciktirici ilaç Primolut fiyatıyla ilgili en çok sorulan soruların yanıtları şu şekildedir:

Primolut kaç günde adet keser?

Primolut N 5 MG 30 tablet ilacının kullanımıyla birlikte genelde 1 – 3 gün içerisinde kanama kesilmektedir. Bu nedenle kullanıma beklenen adet tarihinden 3 gün önce başlanılması önerilmektedir.

Primolut yan etkisi var mı?

Primolut yan etkileri arasında baş ağrısı, ödem, bulantı, vajinal kanama, rahim kanaması, adet kanamasının az olması gibi durumlar yer almaktadır.

Primolut adet geciktirici fiyatlarıyla ilgili olarak soru, görüş ve önerilerinizi “yorumlar” bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Primolut Prospektüs